ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

מאבק האופנוענים נגד גדר הבטיחות

לאחרונה יצאו רוכבי האופנועים למאבק ולמחאה כנגד משרד התחבורה בטענה שגדר הבטיחות הנמצאת בשולי הכביש מסכנת אותם במקרה של התנגשות

אלון דותן מנהל תוכן Auto1 |20/02/2013 |13:05 צפיות: 13711
seperator

ברוב כבישי ישראל קיימת גדר בטיחות המעניקה ביטחון רב לנהגים פרטיים אך מהווה סיוט ופחד לרוכבי האופנועים. הגדר עשויה מפח ואלומיניום וכוללת רגליים המחוברות לקרקע ועלייה מחובר פס הגנה המונע ממכוניות לעבור אותו לנתיב הנגדי או לשולי הכביש המסוכנים. הסכנה לרוכבי האופנועים היא רגלי הגדר החזקות והחדות, בהרבה מקרים בשנים האחרונות נפגעו רוכבי אופנועים בצורה קטלנית כתוצאה מהתנגשות ברגלי הגדר. 

יותר רוכבים נמצאים בסכנה בכבישים
יותר רוכבים נמצאים בסכנה בכבישים
סיכון גדול של רוכבי אופנועים
אופנוענים רבים יצאו בשבוע שעבר לטיול מחאה עם אופנועיהם ובהם צולמו כשהם נשכבים על הגדר כאות מחאה. הסיכון של האופנוענים הוא גדול מאוד ואפילו מעידה קטנה והחלקה עם האופנוע לכיוון גדר הבטיחות עלולה להסתיים באסון. 
 
היעדר תקציב למשרד התחבורה
במדינות שונות באירופה קיים פתרון לבעיית גדר הבטיחות, הפתרון כולל פס נוסף של בטיחות העוטף את רגלי הגדר ומונע את המעבר של האופנוען מעבר לגדר בזמן תאונה. החומר שממנו עשוי המגן הוא חומר סופג אנרגיה קשיח וזה בהחלט מציל חיים. בישראל ניתן לראות את הגדר הבטיחותית רק במספר מקומות מוגבלים על כבישי ישראל. הסיבה העיקרית שלא מתקינים את הגדר הטובה יותר המצילה את חיי הרוכבים היא כמובן היעדר תקציב וכרגע לא ברור אם או מתי הגדר הבטוחה תותקן בישראל.
היעדר תקציב גורם לסכנה בכביש
היעדר תקציב גורם לסכנה בכביש
תדמית פרועה לרוכבי האופנועים
רוכבי האופנועים מתמודדים עם סכנות רבות בכבישי ישראל וכוללים בעיות בתשתיות הכבישים שלא מותאמות לרכיבה נוחה ובטוחה, גדרות הבטיחות וכמו כן גם הרוכבים נאלצים להתמודד עם תדמית של נהגים פרועים שרוכבים במהירויות אדירות ולא זהירות. אנו מלאי תקווה שעניין גדר הבטיחות תסודר במהרה ורוכבי האופנועים יוכלו לחזור לרכב בראש שקט יותר.    
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות