ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

ביטוח אופנוע וטיפים להוזלת המחיר

החוק מחייב ביטוח חובה לכל רכב, שמעניק כיסוי במקרה של תאונה עם פגיעה בגוף הנהג, להוצאות רפואיות ולמקרים של אובדן כושר עבודה. החזקת אופנוע כרוכה בסיכונים גבוהים יותר מרכב פרטי ולכן כדי להוזיל את עלויות הביטוח יש צורך בהתעמקות בהבדלים בין הפוליסות השונו

מערכת Auto1 |12/02/2013 |13:05 צפיות: 13808
seperator

 

המדינה מחייבת את כל נהגי האופנועים בביטוח החובה ומקשה בכך שנהג ללא ביטוח אופנוע לא יוכל לחדש את רישיון הנהיגה. נהיגה על אופנוע נתפסת לרוב כמסוכנת יותר מנהיגה ברכבים, בגלל העובדה, שנהגי האופנועים אינם יושבים ברכב המגן עליהם מפגיעה ובנוסף לעיתים קרובות נהגים מדווחים שלא תמיד ניתן להבחין בהם בכביש, במיוחד מנקודת מבט של נהגי המשאיות. בחירה בביטוח מקיף במחיר משתלם, דורשת הבנה של סוגי הביטוח השונים והתנאים המשפיעים על גובה המחירים. 
ביטוח לאופנוע- אחת ההוצאות הגדולות ביותר באחזקת רכב
ביטוח לאופנוע- אחת ההוצאות הגדולות ביותר באחזקת רכב
סוגי הביטוח לאופנועים
ביטוח חובה דואג לנהג במקרה של פגיעה פיזית במסגרת תאונת אופנוע ולעיתים גם במקרים של פגיעה נפשית. הכיסוי של הביטוח חובה מפצה על הוצאות רפאויות ובמקרים מסויימים סכומי פיצויים על אובדן כושר העבודה. ביטוח צד ג מציע כיסוי לנזק הרכב והרכוש של גורם שלישי בתאונת האופנוע וביטוח מקיף מעניק כיסוי רחב וכולל בתוכו גם פיצוי על נזקים לרכוש הנהג בתאונה וגם כיסוי למקרים של פריצה, גניבה, נזקי טבע וכדומה. הדרך לבחור ביטוח לרכב שלך היא השוואה בין שלושת הביטוחים האלה, בהבנה שכל חברה מציעה פוליסה עם תנאים אחרים.
יש מספר סוגים של ביטוח, ביטוח חובה וביטוחים משלימים
יש מספר סוגים של ביטוח, ביטוח חובה וביטוחים משלימים
הוזלת מחירים בביטוח
מחיר הפוליסה משתנה בהתאם לסוג הביטוח ומושפע מגילו של הנהג, מהיסטוריה של הנהג בנהיגה, מותק על הכביש ובמקרים של ביטוח נזקי רכוש- גם מסוג כלי הרכב ומחירו. בביטוח מקיף לאופנוע חברות הביטוח מעוניינות  (בהערכת שווי כספי של האופנוע, המיגונים הקיימים, דגם האופנוע ושנת הייצור. כדי לוודא שביטוח רכב שווה את ההשקעה, יש להשוות בין סוגי הביטוח השונים ולהתייחס למחיר ההשתתפות עצמית והערכה אישית בנוגע לצורך האישי בביטוח, כי נהג עם רכב ישן שערכו נמוך לאו דווקא צריך ביטוח מקיף. 
 
סקר שוק והשוואת מחירים
שוק הביטוח תחרותי במיוחד בגלל ההיצע הגדול בחברות הביטוח ותחרות זאת היא ליתרון הצרכן. במידה ואין בעברו של הנהג עבירות תעבורה ושלילת רישיון, חברות הביטוח יפגינו עניין רב בביטוח האופנוע ויעשו מאמצים במתן הטבות ושינויים בתנאי הפוליסה. כדי להוזיל את הוצאת הביטוח מומלץ לתת תשומת לב מיוחדת לגובה ההשתתפות העצמית שכל חברה דורשת. לעיתים חברות בוחרות להוזיל את מחיר ההשתתפות ולעלות את מחיר הפרמיה ולכן קבלת ההחלטה צריכה לקחת בחשבון כל גורם אפשרי.
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות