ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

בטיחות ברכיבה על אופנועים

נהיגה בטוחה הוא נושא שמככב בדיונים רבים ונמצא במרכז השיח הציבורי, בעקבות עליה מתמדת בתאונות הדרים כתוצאה מנהיגה לא זהירה. אולם כאשר עוסקים ברכיבה מקצועית על אופנועים שבמהותה כרוכה בסיכונים, יש התמקדות שונה בבטיחות הנהיגה.

מערכת Auto1 |11/02/2013 |13:05 צפיות: 13711
seperator

 

רכיבה על אופנועים במסגרת ספורט מקצועי, דורשת הבנה של חוקים פיזיקאלים, מיומנות גבוהה, ניסיון וטכניקות רכיבה שעוזרות בהגנה מפציעות. רכיבה מקצועית אינה ספורט פשוט והסכנה מהווה בו אלמנט מרכזי שמספק גם את האדנלין וההתלהבות מהתחום אך כדי להצליח מקצועית ולהימנע מפגיעות בלתי הפיכות, יש חשיבות גבוהה להבנה והקפדה על כללי הבטיחות זאת לצד רכישת ביטוח לאופנוע הטוב ביותר.
 
ידיות הבלמים וזמן תגובה
ידית הבלמים היא הנושא הראשון שלומדים כשלומדים נהיגה באופנועים, היא מנגנון ההגנה הראשון שיש לנהג כשהוא ניצב בפני סכנה ועליו לעצור. ברכיבה אתגרית על אופנוע, נוחות ומהירות הם מאפיינים חשובים אך כדי להבטיח בלימה יעילה, החזקת הידית צריכה להיות בזהירות, בעזרת שתי אצבעות, כי החזקת ידיות בלמים עם מספר אצבעות, תגרום לחריקה בעצירה ועלולה לגרום להחלקה. בנוסף, בעת הבלימה צריך לשמור מרווח זמן שיאפשר בלימה בטוחה ויישור האופנוע יחד עם הטיית הגוף קדימה, תמנע מצב של נעילת הצמיגים על ידי הידוק האחיזה בידיות וסגירת הבלמים בקדמת האופנוע. 
על מנת לנהוג בביטחה יש לשלוט היטב ברכיבה על האופנוע
על מנת לנהוג בביטחה יש לשלוט היטב ברכיבה על האופנוע
טכניקת היגוי הפוך
אופנוענים שמתאמנים על רכיבה אתגרית, דואגים ללברר את כל המידע שצריך על ביטוח אופנועים כי ברכיבה אתגרית יש סיכויים גבוהים לנזקים. כדי להמנע כל הניתן מהפעלת הביטוח, רוכבים מקצועיים עושים שימוש בטכניקת ההיגוי ההפוך, שעוזרת בשליטה על הרכב במקרים של עיקול במסלול הרכיבה. הטכניקה מבוססת על עקרונות בפיזיקה ומאפשרת שמירה על יציבות כלי הרכב לקרקע בזמן פניה. שימוש במשקל הגוף כדי לפנות או שימוש בכוח רב בזמן הסיבוב, מעמיד את הנהג בסכנה ולכן כדאי לעשות שימוש בהיגוי הפוך כדי לשמור על הבטיחות בזמן הנהיגה.  
כיום יש מספר בתי ספר שמעבירים קורסי נהיגה נכונה על אופנוע
כיום יש מספר בתי ספר שמעבירים קורסי נהיגה נכונה על אופנוע
עקרונות פיזיקה ובטיחות
בדומה לפעילויות ספורטיביות אחרות, גם נהיגה על אופנועים דורשת שמירה על יציבות בזמן תנועה ומתבססת למעשה על העקרונות הפיזיקה שעוסקות בשימוש בכח ושמירה על יציבה מאוזנת. נושא הבטיחות מתבסס על חוקים שמובנים מאליו לכל פיזקאי וכדי להמנע כדי להמנע משימוש בשרות גרירת אופנועים, יש לשמור על כוחו של הגלגל הקדמי פונה מעלה. פעולה זאת תאפשר לנו אחיזה טובה יותר על האופנוע ועדיפה על התנגדות לכוח המשיכה על ידי הטיית הגוף.  
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות