ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

אפשרויות בביטוח אופנוע

ביטוח האופנוע אינו נתון לשיקול אישי והחוק מחייב אותנו בביטוח בסיסי, שתפקידו לדאוג להוצאות רפואיות ופיצוי כספי במקרה של פגיעה גופנית. אמנם בהתייחסות לתאונה אנחנו מודאגים ראשית על גופנו ובריאותנו, אך ישנם גם השלכות כלכליות לנזקי הרכבים של כל המעורבים ב

מערכת Auto1 |11/02/2013 |13:05 צפיות: 13660
seperator

 

תאונת דרכים עלולה לעלות בנזקים משמעותיים לגוף ולרכבים וכמדובר ברכב אופנוע, הסיכון גדול יותר בגלל המצב החשוף בו נמצאים הנהגים. בנוסף, אופנועים הם רכבים יקרים ובמקרה של נזק או גניבה הנזק הכלכלי מגיע לעשרות אלפי שקלים ולכן מומלץ לבחור ביטוח שמציע כיסוי מקיף ומבטיח פיצויים משתלמים. בחירה בביטוח אופנוע דורשת התייחות לשיקולים שונים של עלות האופונוע שמבטחים, תנאי הפוליסה והשוואה בין מחירים. 
ביטוח לאופנוע יכול להסתכם בכמה אלפי שקלים
ביטוח לאופנוע יכול להסתכם בכמה אלפי שקלים
ביטוח חובה 
חוקי המדינה מחייבים כל נהג שיש ברשותו רכב, לבטח בביטוח חובה למקרים בהם יזדקקו לכיסוי על טיפולים רפואיים כתוצאה מתאונה. חובת הביטוח קיימת עוד לפני קום המדינה אך לא היה פיקוח על חברות הביטוח וכתוצאה בתי המשפט היו מוצפים בתביעות משפטיות על פיצויים שלא שולמו. חקיקה בנושא הפכה את הביטוח חובה לכלי הגנה עבר נפגעי התאונות. עם זאת, משנת 2009 חל שינוי בביטוחי האופנועים וחברות הביטוח מחליטות על מחיר הפרמיות בהתאם לקריטריונים של גיל, סוג רכב,מין, היסטוריה וכדומה. 
אופנוע הוא כלי יחסית מסוכן, על כן יש להשקיע בביטוח הטוב ביותר
אופנוע הוא כלי יחסית מסוכן, על כן יש להשקיע בביטוח הטוב ביותר
ביטוח צד שלישי
בפוליסה צד ג, מוגדר הסכום הכספי שינתן כפיצוי למבוטח, לכן חשוב להשוות בין פוליסות שונות ולבחור את הפוליסה שמעניקה את הכיסוי הכי משמעותי. חשוב להבין שביטוח צד ג לרכב מהווה השלמה לביטוח חובה והיא אינה מעניקה כיסוי לנזק הרכוש של בעל הרכב אלא לפגיעות של רכב אחר שמעורב בתאונה. פרמית הביטוח מבוססת בדומה לביטוחים האחרים- על בסיס עברו של הנהג ומאפייניו ועל בסיס השווי הכספי שיש לאופנוע המבוטח.  
 
ביטוח מקיף
ביטוח האופנוע בכיסוי מקיף מגן על הנהג ממקרים של נזקי רכוש, גניבה, שריפות, אסונות טבע וגם כולל בתוכו את הכיסוי של ביטוח צד ג. מחיר הפוליסה מתייחס לשני פרמטרים עיקריים: אופיו של הנהג וסוג אופנוע. אם אתם צריכים ביטוח לרכב במחיר הוגן חשוב להבין שמחיר הפוליסה מושפע מגילו של הנהג, את הותק שלו על הכביש, ההיסטוריה שלו ועלות הרכב שמבוטח. ביטוח זה מציע כיסוי שכולל אפשרויות כיסוי רחבות אך כל חברה מציעה פוליסה אחרת ומומלץ להשוות בין התנאים השונים ולהשוות מחירים לפני חתימה על ההסכם. 

 

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות