ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

כל המידע שצריך על ביטוח אופנועים

בניגוד לביטוח בריאות שאנו בוחרים אם אנו רוצים לבטח את עצמנו, ביטוח אופנוע הוא חובה על פי חוק כפי שכל רכב מחויב. נוהג אופנוע חייב להחזיק רישיון מיוחד וביטוח אופנוע. נהיגה ללא רישיון וללא ביטוח מיוחד לאופנוע היא עבירה פלילית שעונשה שלילת הרישיון ועמידה

מערכת Auto1 |10/02/2013 |13:05 צפיות: 13652
seperator

 

 הסטטיסטיקה מראה על אחוזים גבוהים של תאונות בקרב נהגי אופנועים ויש לכך השלכות בעלויות לכן כשבוחרים בין לבטח בחברות הביטוח הגדולות או מול סוכנים פרטיים, מומלץ לבדוק את כל האפשרויות לפני החלטה ולבקש המלצות מחברים ובני משפחה. חברות רבות מציעות מחירים מיוחדים לצעירים, כמו גם לנהגים ותיקים ולכן הבנה בגורמים השונים שמשפיעים על מחיר הפוליסה והשוואה בין החברות השונות, יעזור בבחירת הפוליסה המתאימה ביותר. 
ביטוח לאופנוע יש לרכוש בזהירות
ביטוח לאופנוע יש לרכוש בזהירות
מידע חיוני בביטוח אופנוע
לפני ביטוח הרכב מומלץ לקרוא את סעיפי הפוליסה השונים, להבין את ההגבלות והיתרונות שיש בביטוח ואת ההשפעה של סעיפים אלה על עלויות הביטוח ורמת הכיסוי. הביטוח תקף רק לבעליו של  האופנוע ואם אתם מעוניינים שאדם נוסף ינהג עליו, יש צורך בהכנסת סעיף מיוחד בהסכם. כמו כן, פוליסות הביטוח אינן זהות לכולם ויש הבדלים בין אם הנהג צעיר או ותיק, בין סוגי אופנועים, בין היסטוריית הנהיגה ועוד. 
עלות הביטוח לאופנוע יכולה להוות כ 30 אחוז משווי האופנוע
עלות הביטוח לאופנוע יכולה להוות כ 30 אחוז משווי האופנוע
השפעה על עלויות
אם התחלתם בביטוח כנהגים צעירים אך הסטטוס שלכם השתנה, חשוב לעדכן את החברה כדי להימנע מלשלם את התעריפים היקרים שמיועדים לנהגים צעירים. כמה אתם מוכנים לשלם על ביטוח רכב ? עלויות הביטוח משתנות בהתאם לגיל הנהג ולוותק שלו בנהיגה על הכביש ונהגים צעירים משלמים לעיתים מחירים גבוהים יותר על הפוליסה, בגלל שהם נמצאים ברמת סיכון גבוהה בעיני החברות המבטחות. כמו כן, במקרים של טיסה לחו"ל לתקופה משמעותית, כדאי לעדכן את החברה המבטחת כדי להקפיא את הפוליסה וכך לחסוך בעלויות על הזמן שלא עשיתם שימוש ברכב.
 
זהירות משתלמת 
התייחסות החוק בביטוח רכב זה לביטוח אופנוע, במובן שככל שהנהגים יותר זהירים, כך הם מרוויחים עלויות נוחות ומשתלמות של פוליסות הביטוח.  מחיר הביטוח לרכב מורכב משיקולים שונים בנוגע לרמת הסיכון שיש בביטוח הרכב ונהגים זהירים שאין להם היסטוריה של עבירות, זוכים במחירים נוחים והטבות. בין היתרונות של אופנוע, נוחות ומהירות הן הבולטות במיוחד, אך יש היא כרוכה בסיכון גבוה יותר מרכב פרטי ולכן חשוב לבחור היטב את פוליסת הביטוח ולהקפיד על זהירות, כי זה גם מוזיל את המחיר. 
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות