ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

תקנות אירופיות חדשות ברכבים דו גלגליים

ועדת הרכב של האיחוד האירופי פרסמה שורה של תקנות חדשות שיחויבו להיכנס בכל אחד מדגמי האופנועים והקטנועים שיעלו על הכבישים.

אלון דותן מנהל תוכן Auto1 |31/01/2013 |13:05 צפיות: 14031
seperator

התקנות החדשות הן מתחום הבטיחות ואיכות הסביבה ומחויבות בכל אופנוע, קטנוע וטרקטורון בעל נפח מנוע 125 סמ"ק ומעלה. תקנות הבטיחות כוללות מערכת נעילת גלגלים ABS שבשנים האחרונות כבר נכנסה ביצרניות הרכב הדו גלגלי השונות ומגבירות את תחושת הביטחון של הרוכב ומקטינות בצורה משמעותית את הסיכוי לתאונה. 

מערכות ABS מגבירות את ביטחון הרוכב
מערכות ABS מגבירות את ביטחון הרוכב
אוויר נקי יותר
תקנה נוספת המחייבת את יצרניות האופנועים והקטנועים היא בתחום איכות הסביבה והורדת הזיהום של המנועים. תקנות זיהום האוויר יהיו בתקן יורו 4 משנת 2016 ובשנת 2020 כבר יחויבו האופנועים והקטנועים בתקן יורו 5. תקנים אלה מצריכים מהיצרניות השונות לבצע התאמות גדולות בכל הנודע לפליטת המזהמים והפחתת פליטת חלקיקי הפחמן לאוויר העולם. ההחמרה בהפחתת המזהמים באה כתוצאה מהצלחה שהניבו יצרניות המשאיות והאוטובוסים בכל הנודע במנועיהם הגדולים. 
 
בגלל התקנות צפויה התייקרות בשוק הדו גלגלי
יישום התקנות השונות ילוו בלא מעט כאבי ראש ליצרניות השונות ופגיעה מסוימת בכיס הצרכנים. מערכות ABS כיום הן יקרות והדגמים שבהם יש את מערכות אלה נמכרים במחירים גבוהים בכ-500 עד 1000 יורו מדגמים ללא מערכות אלה. בנוגע להפחתת זיהום האוויר יצרניות הרכב יידרשו בבחינות מעבדה מחמירות יותר ודורשות שינויים הנדסיים בתוך המנועים עצמם. לא ברור האם מחיר האופנועים יעלה בגלל התקנים המחמירים. 
לא ברור מה יהיו ההשלכות הכספיות על הצרכנים
לא ברור מה יהיו ההשלכות הכספיות על הצרכנים
לא ידוע על תקנות מקבילות בישראל
תקנות אלה לא באו בהפתעה ליצרניות הרכב הדו-גלגלי ואלו כבר החלו בשנים האחרונות בפיתוחים אלה המאפשרים אוויר נקי יותר ובטיחות גבוהה יותר לרוכבים. יצרניות אופנועים כמו BMW והונדה כבר מציעות בכל דגמי האופנועים והקטנועים החדשים מערכות ABS כסטנדרט. עדיין לא ברור האם התקנות יחויבו גם בישראל במסגרת חקיקה אך מן הסתם כלי הרכב שיהיו באירופה גם יגיעו לישראל.     
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות