ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

שוק הליסינג 2013

שנת 2013 נפתחה בעליות מחירים בשוק הרכב בישראל ובעיקר במכוניות המשפחתיות, עליות מחירים אלה משפיעות גם על מחירי הליסינג.

אלון דותן מנהל תוכן Auto1 |27/01/2013 |13:05 צפיות: 14119
seperator

שנת 2012 נסגרה בירידה בכמות הרכבים החדשים שנמכרו בארץ, כמעט כל יצרניות הרכב נפגעו בשנה החולפת והמגמה של ירידות המכירות לא צפויה להשתנות גם בשנה הנוכחית. כבר בשבוע הראשון של שנת 2013 הודיעו יבואניות הרכב בישראל על התייקרות של רכבים רבים, יצרניות כמו יונדאי, פורד ומאזדה ייקרו את מחירי המשפחתיות בעקבות שינויים של שוק הרכב העולמי. 

עליות מחירים בענף הרכב כולו
עליות מחירים בענף הרכב כולו
עליות מחירי הליסינג
חברות הליסינג המשתמשות ברכבים משפחתיים אלה, נאלצות גם הן לעלות מחירים. המחירים של חברות הליסינג צפויים לעלות בשיעורי של עד 5 אחוזים. המרכיב המשפיע ביותר בעליית המחירים כולל עלייה בשווי השימוש ברכב. כבר בתחילת השנה אנו רואים עלייה של יותר מ-100 שקלים בשווי השימוש בכל חודש. העלייה במחיר אינה שווה לעליית מחירי הרכב של היצרניות השונות אך היא עדיין משמעותית ביחס לשנת 2012. 
 
חברות הליסינג מנסות למשוך לקוחות חדשים
החשש הגדול ביותר של חברות הליסינג הוא הסכנה של עליית גדולה מדי של מחירי הרכבים ובכך לגרום למצב שענף הליסינג כולו ילך ויצטמצם.  כך נמצאות חברות הליסינג באיזשהו מצב ביניים שבו הן מנסות להרוויח את המקסימום מהרכבים החדשים אך באותה הנשימה גם לא לחנוק את הלקוחות הקיימים ואת הלקוחות החדשים. כדי למשוך לקוחות חדשים חברות הליסינג יוצאות במבצעים רבים הכוללים חבילות אבזור או דלק במתנה. 
חברות הליסינג מציעות מבצעים בתחילת השנה
חברות הליסינג מציעות מבצעים בתחילת השנה
מקווים לשינוי מגמה ב 2013 
התייקרות נוספת שעתידה ליפול על הצרכן הישראלי בתחום הרכב היא שינוי בתקנות המיסוי הירוק שצריכות להיכנס לתוקפן בחודש הקרוב. תקנות אלה אשר מוזילות את המס על רכבים חסכוניים עלולות לפגוע עוד יותר בענף הרכב ולגרום להאטה נוספת של שוק המכוניות החדשות בישראל. שוק הרכב בישראל על כל שחקניו יבואנים וצרכנים מעוניין בהורדת מחירים בכדי להגיע למצב אופטימלי, אנו מקווים שבמהלך השנה יהיו החלטות שיצליחו להוזיל את ענף זה. 
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות