ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

קטגוריות הרישיון של רכבים דו גלגליים

בשנת 2007 הוחלט במשרד התחבורה על שינויים ברישיונות הרכבים בישראל, השינויים כללו מעברים של דרגות רישוי כפי שנהוג במדינות אירופה. בין השינויים גם דרגות הרישוי של הרכבים הדו גלגליים השתנו.

אלון דותן מנהל תוכן Auto1 |27/01/2013 |13:05 צפיות: 14547
seperator

הוצאת רישיון לרכב דו גלגלי זה עניין לא מורכב וברוב המקרים ניתן לבצע את כל התהליך בזמן קצר ביותר. שינויי קטגוריות הרישיון בענף הרכב הדו גלגלי הן אינן חדשות אך ישנם לא מעט בלבולים בקרב מבקשי הרישיון ואלה המעוניינים להיכנס לתחום האופנועים. מאמר זה יסדר את קטגוריות הרישיונות של הרכבים הדו גלגליים. בעבר היו בישראל קטגוריות המשתנות לנוכח נפחי המנוע השונים, השינוי שחולל משרד התחבורה לפני מספר שנים הוסיף גם הגבלות של כוחות סוס על הרכבים השונים. 

אופנועי 50 סמק עכשיו תחת קטגוריית עד 125 סמק
אופנועי 50 סמק עכשיו תחת קטגוריית עד 125 סמק
רישיון אופנוע הבסיסי ביותר
דרגת הרישיון הראשונה של רכבים דו-גלגליים בישראל היא דרגה A2. רישיון זה מאפשר הוצאת רישיון מגיל 16 ומאפשר היתר של אופנוע עד 125 סמ"ק ו-14.6 כוחות סוס מקסימליים. השינוי הוא שבעבר היה רישיון זה מוגבל ל-50 סמ"ק. משרד התחבורה אוסר על הרכבה של נוסע נוסף בקטגוריה זו לצעירים מגיל 18. זוהי כמובן דרגת הרישיון הבסיסית ביותר של אופנועים וכמו כן היא גם הנפוצה ביותר.
 
רישיון A1 מגיל 18 בלבד
דרגת הרישיון A1 מאפשרת לרוכבים היתר של רכיבה על אופנועים וקטנועים עם מנועים המייצרים 33 כוחות סוס. הגיל המינימלי להוצאת רישיון זה הוא 18. אופנועים וקטנועים אלה נחשבים כבר לגדולים וחזקים יותר ויש צורך מיוחד של הרוכב לבגרות ולניסיון כלשהו ברכיבה בכלי כזה.
אופנועים כבדים בדרגת רישיון A
אופנועים כבדים בדרגת רישיון A
אופנועים וקטנועים כבדים
דרגת הרישיון A כוללת רישיון על כלל האופנועים והקטנועים הקיימים בשוק. אופנועים אלה יכולים להיות בעלי יותר מ-33 כוחות סוס. אופנועים אלה כוללים גם אופנועים וקטנועים כבדים שלעיתים מגיעים עם כמות רבה של כוחות סוס ולכן הגיל המינימלי של הוצאת רישיון כזה הוא 21. הגבלה נוספת של רישיון זה כוללת גם חובה של ותק של שנה בדרגת רישיון A1. 
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות