ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

רכישת קטנוע חדש

רכישת קטנוע ראשון יכול להיות מבלבל מאוד, יש צורך למצוא את הקטנוע המתאים לנו, מקום קניית הקטנוע ועוד.

מערכת פורטל auto1 |01/01/2013 |13:05 צפיות: 14531
seperator

החוק היום בישראל קובע כי ניתן להוציא רישיון לקטנוע עד 50 סמ"ק בגיל 16 ומעלה. התהליך הוא פשוט ובדרך כלל מהיר ביותר. לאחר הוצאת הטפסים המתאימים ממשרד הרישוי יש להיבדק אצל רופא ולקבל אישור כשירות לרכיבה. לאחר מכן מבחן תיאוריה, 15 שיעורים מעשיים וטסט. התהליך אינו ארוך ולרוב יכול להסתיים תוך פחות מחודש ימים. נהגים בעלי רישיון נהיגה על רכב נדרשים רק ל-8 שיעורים מעשיים וטסט. לאחר שעברנו טסט איזה קטנוע לקנות?

מגוון קטנועים בשוק
מגוון קטנועים בשוק
התאמת הקטנוע לצרכים שלנו
לפני רכישת הקטנוע עלינו לחשוב אילו סוגי נסיעות אנחנו עומדים לעשות עם כלי הרכב. במידה ואנחנו יודעים שאנחנו צריכים לבצע הרבה נסיעות בינעירוניות, רצוי שנשקול לרכוש קטנוע שטח. זהו קטנוע הנחשב לבעל יציבות טובה יותר ברכיבה ומצויד שלדה חזקה יותר ועם חיבורים מסיביים יותר בקטנוע. בנוסף קטנוע זה בעל חלקים פחות שבירים מקטנוע כביש סטנדרטי. 
נוחות ברכיבה
לפני רכישת הקטנוע רצוי לבדוק כמה סוגים ודגמים מפני שכל דגם שונה ממשנהו במשקל בגודל ותחושת הרכיבה. נוחות הרכיבה היא מהותית בבחירת הקטנוע, האם יש מספיק מקום לרגליים והגב זקוף ואינו כואב בזמן הרכיבה.  חשוב לצאת לנסיעת מבחן שלא תהיה קצרה מדי כדי שתוכלו לבחון את הקטנוע במספר מקומות שונים ולא רק באזור הרכישה של הקטנוע. 
קטנוע צריך להתאים לרוכב
קטנוע צריך להתאים לרוכב
רכישת קטנוע יד שנייה
זהו נושא כואב אצל רוכבים רבים שרכשו קטנועים שנמצאים במצב מכאני רע ועם בעיות שצצו לאחר הרכישה. כאשר אתם ניגשים לעסקה של קניית קטנוע יד שנייה עליכם לזכור שיש קטנועים רבים שמשמשים כלי תחבורה למשלוחים או לעבודה כזו או אחרת, קטנועים אלה יהיו בעלי בלאי גבוה ביותר ויש לקחת את זה בחשבון בזמן העסקה. נסו לבדוק את היסטוריית הקטנוע, מה היה שימושו ומי היה הרוכב העיקרי עליו. 
במידה וזהו הקטנוע הראשון שאתם קונים הגיעו עם מומחה בתחום הקטנועים שיודע לזהות פגיעות, שריטות או בעיות מכניות בקטנוע. אל תהססו גם לקחת את הקטנוע לבדיקה במוסך מורשה.  
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות