ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

נסיעה בטוחה בחורף

החורף כבר לגמרי כאן, ולמרות שבארצנו הקטנה מזג האוויר יכול לתעתע גם בשיא החורף הגשמים משפיעים על הנהיגה שלנו ורצוי להיות מוכנים לנהיגת חורף.

מערכת פורטל auto1 |01/01/2013 |13:05 צפיות: 13849
seperator

לעיתים נראה כי המכוניות החדשות בשוק הן יציבות יותר ומאפשרות לנו נסיעה בטוחה בכל מזג אוויר, אך לא כך הדבר, בתנאי מזג אוויר קשים וחורפיים גם הרכבים החדשים ביותר אינם מחוסנים ויכולים להחליק על הכביש. לקראת מערכת הגשם שמגיעה אלינו בסוף השבוע, מן הראוי להדגיש את חשיבות הכנת הרכב לחורף וכמו כן גם דגשים לנהיגה נכונה בכבישים הרטובים. 

נהיגה בטוחה בחורף
נהיגה בטוחה בחורף
בדיקות רכב לחורף
הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים הוציאה פרסומים ומבצעים שונים של הכנת רכבך לחורף. מוסכים מורשים מציעים בדיקת רכב חינם לחורף, הבדיקה היא מקיפה למדי וכוללת בדיקת בלמים , גלגלים וגורמים נוספים שיאפשרו לרכבך לצלוח את החורף בשלום. בשנה שעברה דיווחו המוסכים כי רבע מכלל הרכבים שהגיעו לבדיקה של מוכנות הרכב לחורף היו צריכים טיפול כלשהו. 
צמיגים שחוקים
שינויי מזג האוויר בישראל הם קיצוניים למדי, מחום האספלט בחודשי הקיץ הלוהטים הצמיגים נשחקים ברמה משמעותית ומסכנת חיים. צמיג שחוק יגרום לנו לחוסר אחיזה עם הכביש הרטוב ויכול לגרום להחלקת הרכב. לכל צמיג יש את גבול תוחלת החיים שלו וניתן לראות בעצמנו האם הצמיג שחוק או תקין. בדרך כלל סימני שחיקה וחריצים בעומק מספר סנטימטרים ייפסלו צמיג.
זהירות מכבישים רטובים
זהירות מכבישים רטובים
ראות ונראות
כמו מקרים של בלאי הצמיגים כך גם מגבי הרכב. בחודשי הקיץ גומי המגב מתייבש וכמגיע החורף יעילותו כבר לא קיימת. ההמלצה היא להחליף בתחילת החורף את המגבים וכך להיות חסרי דאגות מבחינת ראות הדרך. אחרי שאנו רואים טוב את הדרך, חשוב שגם הרכבים האחרים יראו אותנו. לכן נבדוק את כלל פנסי הרכב כולל פנסי ערפל. כשהפנסים תקינים נהגים אחרים בכביש יראו אותנו בבירור ונמנע מתאונות מיותרות.  
ישנם מספר מקומות בארץ העורכים השתלמות נהיגה בתנאי חירום. ההשתלמות כוללת לימודים תיאורטיים על מצבי חירום, וכמו כן גם ניסיון מעשי במגרש החלקה מיוחד ומבוקר. השתלמויות אלה הן בתשלום כמובן אך מומלצות בחום על ידי מומחים בתחום הרכב והנהיגה. 
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות