ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

סיכונים הכרוכים בהשכרת רכב בחו"ל

לפני שנוסעים לחו"ל, עוברים על כל רשימת הדברים שחייבים לקדם לקראת הטיול – וזה אומר בין היתר גם ביטוח רכב לשוכרי הרכבים. את כל הנתונים האלו ניתן לברר מול חברת השכרות רכב.

מערכת Auto1 |27/12/2012 |13:05 צפיות: 13810
seperator

 

ממש כמו בישראל, גם בחו"ל, בכל מדינה ומדינה, ישנם תנאים על פי החוק שאותם יש לקיים בזמן נסיעה ברכב. אחד מהם הוא קיומו של ביטוח חובה או ביטוח רפואי המתאים לנהיגה ברכב. לגבי שאר הביטוחים – ביטוחי רכוש, מדובר על פריבילגיה – זה אמנם מייקר את המחיר של שכירות הרכב או הליסינג, אולם זה משתלם בסופו של יום, אילו קורה פגע מסוים לרכב. רבים לא מודעים לנושא הזה, ואינם משווים גם את התנאים בביטוח רכב. למי שיש זמן וסבלנות, המחיר עשוי לרדת לאחר השוואת מחירים קלה.
 
הרכב נפרץ או נפגע בתאונה – איזה ביטוח היינו צריכים לעשות?
כל חברה להשכרות רכב מבטחת כיום באמצעות חברה מסוימת את הרכבים שהיא מעבירה ללקוחות שלה, על מנת שהם יהיו האחראים לשאת בתוצאות של כל נזק שנעשה בזמן נהיגתם. לא ניתן לעשות ביטוח רכב בדיעבד, לכן ממילא הביטוח ניתן מראש – לפחות ביטוח החובה שנדרש. חשוב לקרוא את כל התנאים הללו בחוזה השכרת רכב – הממלאים את החסר במה שאינו כלול בביטוח.
השכרת רכב בחו
השכרת רכב בחו"ל הפכה להיות פשוטה יותר בעידן האינטרנט
על מי מוטלת האחריות לתאונות?
הכול אמור להיות מסוכם בכתב מול חברת ההשכרות, ועל כל מי שלוקח חלק בנהיגה ברכב או בהשכרת רכב חייב להיות מודע לכך. בדרך כלל, האחריות היא על הנהג או על השוכרים. ישנן עבודות, בהן תאונת נהיגה ברכב שכור בחו"ל נחשבת גם לתאונת עבודה, ולפיכך – ללא קשר לחברת הביטוח, ניתן לתבוע גם את חברת הביטוח של העבודה.
יש מספר סיכונים אליהם יש להתייחס בעת השכרת רכב בחו
יש מספר סיכונים אליהם יש להתייחס בעת השכרת רכב בחו"ל
לשלם דמי השתתפות עצמית
יש לקחת בחשבון, כי גם כשחברת הביטוח לוקחת אחריות לשלם על נזק מסוים שנעשה, הרי שיש להפעיל את הפוליסה תחילה באמצעות דמי השתתפות עצמית, כשבחלק מהפוליסות מדובר על הפעלת חובה של הפוליסה לפי החוק שנהוג באותה המדינה. 
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות