ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

מה לעשות כשמשכירים רכב בחול?

נוסעים לחו"ל? רצוי לחשוב פעמיים לפני שנוסעים ברכב להשכרה. מה קורה כשאין ביטוח לרכב, ומה לברר לפני השכרת רכב?

מערכת Auto1 |15/09/2011 |13:05 צפיות: 14896
seperator

 

כשאנחנו נוסעים לתומנו בארץ ומתרחשת תאונה, ישנה תחושה שתמיד יהיה מי שיסביר מה לעשות, תמיד אפשר לתבוע פה ולתבוע שם. ישנה בארץ פוליסת ביטוח רכב חובה שהחוק מחייב ועוד אפשרות לבטח את הרכב וכן את המצב שמישהו יתבע אתכם. מצד שני, כשיוצאים לארץ זרה ושוכרים רכב – לא תמיד אפשר לבטוח בכל מה שאומרים, או לפחות צריך להפגין ידע מקדים, כדי לעשות את העסקה המשתלמת יותר. בדרך כלל מקבלים הצעת מחיר זולה, אולם בזמן ההגעה לאיסוף הרכב יש לשלם גם על הביטוח. לכן יש לברר מראש מה המחיר כולל ביטוח. 

מי יכול לנהוג ברכב?
כמו בארץ, לא ניתן לפרוק כל עול אחרי שקיבלנו את המפתחות לידיים. במידה ונוהג ברכב נהג שאין לו ביטוח, לא יוכל לקבל החזרי ביטוח בגין הפציעה. לכן, בחו"ל כשהפוליסה נוהגת אותו הדבר, רצוי לבדוק מה מחיר התוספת לעוד נהג ברכב. זאת השקעה קטנה יחסית אל מול תמורה גדולה במקרה הצורך.

עזרי נהיגה – להביא מהבית?
ידוע שיש היום מכשירים מתוחכמים, אשר מאפשרים יכולת תמרון בכל העולם, כמו למשל GPS, מערכת מונחית לווין שמראה את הכיוונים, את השבילים, את המיקום של כתובת מסוימת ואת הדרך שמובילה אליה. האם רצוי לשכור רכב עם GPS או לחסוך זאת? בכל מדינה יש כללים שונים – לדוגמה, כמו שבישראל ישנו קנס על החזקת הנייד ביד אחת כשביד השניה נוהגים, אולם ישנו GPS מקצועי שאותו אפשר להרכיב על השמשה. רצוי לברר זאת.  

מה לעשות כשנוסעים לחו"ל 
לא תמיד זול יותר לשכור רכב בחו"ל, וההשכרה מחייבת הגעה לסניף שאיננו בקרבת נמל התעופה, ורק הדרך אליו עלולה לעלות מחיר יקר ובלתי משתלם. העניין עלול להיות בעייתי במיוחד כשלא בקיאים בשפה המדוברת, לכן רצוי להתכונן לכך מראש, תוך היכרות עם הסוכנות ועם מיקום הסניף בארץ היעד.

 

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות