ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

כיצד תדעו את שנת היצור האמיתית של הרכב

עד לפני מספר שנים, שנת הייצור של כל רכב לקחה חלק בלוחית הרישוי שלו, או יותר נכון הייתה חלק ממספר הרישוי שלו, אולם כיום שנת הייצור של הרכב היא נושא שבודקים ברישיון של הרכב. איך יודעים שזה נכון?

מערכת Auto1 |21/10/2012 |13:05 צפיות: 14592
seperator

עם הבדיקות לרכישת רכב, רבים מתעכבים על השאלה – איך לרכוש נכון רכב יד שניה. האם מה שרשום ברישיון הוא טאבו ולא מזויף? איך יודעים ואיך לרחרח? איך יודעים את שנת הייצור האמיתית או איך לבדוק את זה? על השאלות הללו ניתן לענות לאחר קריאה מעמיקה של מדריכים לרכישת רכב מיד שניה – בין אם זה מיד פרטית או מליסינג. ראשית, יש לוודא כי מדובר ברישיון של הרכב ומוודאים את המספר של לוחית הזיהוי עם הכתוב ברישיון.

גם שוק הליסינג המקומי מכיר את השיטה החדשה
גם שוק הליסינג המקומי מכיר את השיטה החדשה

האם להמתין לינואר?

החל משנת 2008, רכבים שיוצרו בשנה מסוימת יחשבו לשנה הבאה. כלומר, רכב שיוצר בשנת 2007 יחשב לשנת ייצור 2008. מסיבה זו רבים פונים לחנויות ולסוכני הרכב רק בינואר, או מוקדם ככל ניתן בשנה, כדי להרויח כמה שיותר זמן שהרכב בחסותם, ולמכור אותו במחירון גבוה יותר להבא, בכל זמן שימכרו.
על גבי המנוע עצמו, שאמור להיות זהה למספר השלדה, רשום מועד היצור של הרכב
על גבי המנוע עצמו, שאמור להיות זהה למספר השלדה, רשום מועד היצור של הרכב

שוק המכוניות המשומשות

גם שוק הליסינג המקומי מכיר את השיטה החדשה, כשהתמחור עבור מכוניות חדשות שעדיין לא בנות 3 שנים יהיה לפיכך שכאשר הרכב עלה על הכביש מחשבים את המחיר שלו בנוסף לערך הנגזר מהמחירון, כך שאילו עלו על הכביש בשלושת החודשים הראשונים בשנה, הן תפסדנה מהמחיר 5% של שקלים וכל חודש נוסף יגדיל את ההפסד בעוד 0.5%.

אז מתי באמת הרכב יוצר?
על גבי המנוע עצמו, שאמור להיות זהה למספר השלדה, רשום מועד היצור של הרכב. יש גם אפשרות לבחון מה מספר ה- VIN של הרכב. מדובר למעשה במספר השלדה – ניתן למצוא זאת באינטרנט – כלים שחושפים את המידע המדויק אודות הרכב תודות לנתון זה.

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות