ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

חתימה על הסכם ליסינג תפעולי

אז השתכנענו שליסינג תפעולי זה מה שמתאים לנו. איך לחתום על חוזה ליסינג, ממה להזהר, מה לברר ואילו מגבלות יש?

מערכת Auto1 |08/09/2011 |13:05 צפיות: 15490
seperator

 

ליסינג הוא חוזה לשכירת הרכב, ומטבעו אין הוא מחייב למעט תקופת ההשכרה. המשמעות של זה היא שאין צורך לרכוש את הרכב ולשלם על כולו, אלא להיעזר ברכב רק לאורך תקופת הזמן שסומנה חוזה. השוכר ישלם את כל המחיר לתקופה של כמה חודשים, כאשר בכל חודש מנוכה לו תשלום בגין שכירות. אם ירצה, יוכל לעזוב את התוכנית באמצע, אולם יש לברר אם וכמה יאלץ לשלם בגין שבירת תוכנית. ליסינג תפעולי, בניגוד לליסינג מימוני שמתפרש על פני שלוש שנים בממוצע, הוא חוזה קצר – טווח ולכן יש יתרון – ברוב המקרים אין צורך לשבור את תוכנית השכירות. 

מה זה ליסינג תפעולי?
ליסינג פרטי תפעולי אומר, שהרכב אמנם חדש, אבל הוא בבעלות חברת הליסינג והיא אחראית לו. כל עניין שהרכב דורש יתנהל מולה, וזו תעניק שירותים לשוכרים אצלה. בליסינג תפעולי מקבלים את הרכב החדש מן המפעל ולא רק אותו, אלא גם את כל השירותים הנלווים לו. "שירותים" נלווים, זה אומר שהשכירות כוללת את הביטוח לרכב, ואם ישנה תקלה מסוימת או צורך לקחת אותו לטסט למשל ואפילו לשטיפת רכב, יבוא אחד הנציגים של חברת הליסינג, יקח את הרכב ממקום המצאו – יטפל בו על חשבון חברת הליסינג ויחזירו לשוכר. 

מה לבדוק לפני החתימה על הסכם ליסינג?
כמו לפני כל חתימה על התחייבות מסוימת, יש לבדוק מספר גורמים, כמו למשל חברת הביטוח: כמה תשלמו דמי השתתפות במידה וקורה לרכב משהו? האם ניתן לעשות ביטוח רכב משלכם בנפרד (זמני?) האם הרכים שאצל חברת הליסינג מטופלים במוסך מורשה? במידה וישנה תקלה ברכב, מה האפשרויות החלופיות? ועוד. 

מי יחתום על הסכם ליסינג תפעולי?
הליסינג התפעולי מתאים לחברות גדולות, לארגונים או לאנשים ששוכרים באופן קולקטיבי רכבים, בדרך כלל משכירים מליסינג תפעולי מי שרוצה רכב מהשכרה לטווח זמן בינוני ולא מעוניין להתעסק עם הבירוקרטיה ועם הטיפולים מול חברת הביטוח שלו. 
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות