ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

השכרת רכב לנהג צעיר

השכרת רכב לנהג צעיר זו אחריות כבדה ולעתים גם אינה משתלמת כלכלית למשכירים ולחברות הביטוח, עקב היסטורית הנהיגה של הנהג. לכן יש לצפות לסכומי כסף גדולים יחסית לנהג ותיק.

מערכת Auto1 |07/09/2011 |13:05 צפיות: 16208
seperator

 

נהגים צעירים וגם נהגים חדשים לצורך העניין הם לקוחות שמקבלים לצערם יחס מעט שונה מחברות להשכרת רכב. ברוב החברות בישראל שמשכירים בהם רכבים, אין שירות לנהגים צעירים. עומדות לצורך העניין מספר סיבות, וביניהן – סיבות שקשורות בסיכונים שונים שלוקחת על עצמה חברת ההשכרה, וסיבות הקשורות בביטוח רכב שחברות ההשכרה מגלמות בתוך השירות. מסיבה זו, הרכבים שפונים אל הקהל הרחב בפרסומים מאת אותה חברת השכרת רכב לא יתאימו לנתונים של הנהגים הצעירים. 

מי לוקח את הסיכון ועל מה?
נהג צעיר מלכתחילה מכונה כך, משום גילו, ללא קשר לותק של רישיון הנהיגה שבידו. לנהג הצעיר יש פרופיל משלו, ואפשר לכנות זאת גם סוג של "פרופיל מסוכן": הוא משתייך לסטטיסטיקה שמראה כי נהגים צעירים נוטים להיות יותר מעורבים בתאונות דרכים, הם נוהגים באופן פרוע ברכב ולכן עלולים להזיק לו יותר מנהגים מבוגרים יותר. מטרת השכרת הרכב היא בדרך כלל לבילויים ול – Show – Off לחבר'ה, ובכך עלולים להזיק לרכב. חברות הביטוח מייקרות את המחיר בהרבה בשל כך, ולא זו בלבד, אלא שגם לא בטוח שלאותו נהג יש כסף או אחריות להתנהל מולן במידה וכן יקרה נזק.  

מי שרוצה – צריך לשלם...יותר
למרות זאת, ישנן חברות להשכרת רכב שכן תסכמנה להשכיר רכבים לנהגים צעירים, אולם במחירים גבוהים יחסית ולתנאים מחמירים – כנגזרת של כל הדברים ולקבל מרווח ביטחון "למקרה ש-".  לכן, בדרך כלל ישנה דרישה לערבון של כרטיס אשראי שאיננו מסוג "דיירקט" על שם הצעיר, ושניתן לחייב אותו בסכום של חמשת אלפים שקלים. 

אילו עוד תנאים יש?
כמו כל השכרת רכב בארץ, יש להחזיר את הרכב כשמיכל הדלק מלא בתום השימוש – ולכן לא מומלץ לחסל את מיכל הדלק, כי מחויבים על כל טיפה שמתבזבזת מתוך טנק הדלק כשמחזירים. בנוסף, רצוי לברר אם ניתן להחליף את הביטוח לרכב ולעשות ביטוח משתלם יותר בחברת ביטוח רכב אחרת. 
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות