ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

איזה ליסינג עדיף לי?

מי שמבקש למצוא רכב בעסקת ליסינג, לא תמיד עומד על כל הדקויות ומשיג מהן את כל היתרונות האפשריים. יש עסקאות ליסינג שונות שיכולות להתאים לכל לקוח – רק צריך לברר.

מערכת Auto1 |07/09/2011 |13:05 צפיות: 15312
seperator

 

ליסינג תפעולי וליסינג מימוני הם שני סוגים שונים של צורות להשכרת רכב, כשהצורה השניה מאפשרת לרכוש את הרכב לאחר גמר החוזה. ההבדל המהותי הוא שבליסינג תפעולי – מה שבדרך כלל בעלי חברות שונות שמבקשים לשדרג את תנאי העובדים שלהם מצעים, שוכרים את הרכב אמנם לתקופה קצרה, אבל מקבלים את הרכב עם כל השירותים הנלווים. בליסינג מימוני – מתחייבים לשכור אותו לאורך תקופה ארוכה יותר שיכולה להתמצות גם עד 3 שנים והמחיר יחסית לתפעולי נמוך יותר משום שהשירותים אינם נכללים במחיר. 

אחריות – מה זה אומר בכל סגנון של ליסינג?
בליסינג תפעולי, אפשר לומר שכל האחריות חלה על חברת הליסינג – קודם כל, מכיוון שמדובר ברכב חדש, הוא עדיין באחריות היצרן, וכן ישנה אחריות של חברת הליסינג לקחת את הרכב לשטיפה ולהחזיר עד ללקוח, לרישוי ולטסטים, לתיקונים ועוד. כמו – כן, גם הביטוח הוא חלק מהמחיר. מבחינת הליסינג המימוני – עם מסירת הרכב ללקוח, האחרון יעשה בו כבשלו ואחראי לו ככל שהחוזה מחייב. 

אלו שירותים נלווים יש בליסינג?
השירותים הנלווים בליסינג התפעולי כוללים בין השאר שירותי דרך וגרירה למוסך, תיקונים, טיפול מול משרד הרישוי, פתרון בבעיות תחזוקה, טיפול מול הביטוח ועוד. חשוב לקרוא את האותיות הקטנות – אולי ניתן לשנות את חברת הביטוח ולקזז מחירים. מבחינת הליסינג המימוני, אין שירותי תחזוקה והלקוח בוחר בעצמו את חברת ביטוח הרכב שבה יהיה. 

מה היתרון של ליסינג מימוני?
הליסינג המימוני חוסך את הפחת של הרכב, כלומר – אין צורך לרכוש את הרכב במחיר מלא – פורסים את המחיר לתשלומים, כשכל שנה ההוצאה המוכרת במס עומדת על כ – 30%. כשעושים עסקה של למעלה מ- 60 חודשים והרכב נותן פחת של 20% (עד שמוסרים אותו בחזרה), זה מול עסקת ליסינג קצרת טווח שתיתן ערך פחת של 15%. 
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות