ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

איך קונים רכב יד שניה?

רכב הוא אמנם הוצאה יקרה ולכן לא מחליפים אותו מדי שנה או שנתיים, אולם מגיע הזמן שמחליפים אוטו – לפחות פעם אחת או פעמיים בחיים ויש כאלו שהרבה יותר.

מערכת Auto1 |07/09/2011 |13:05 צפיות: 15948
seperator

 

הגורמים שמוכרים רכבים הם שונים ומאפשרים בחירה רחבה על פי דרך האלימינציה או מידת ההתאמה של הלקוח לעסקה. רכב מיד שניה ניתן לרכוש מגורם פרטי, מחברות ליסינג שונות, מסוכנויות רכב שמקיימות עסקאות של טרייד אין, או ממכר ובני משפחה. כל אחד מאלו מציע סגנון אחר כמעט של עסקאות, שרצוי לתת עליהן את הדעת לפני כן. 

רכב מאנשים פרטיים
אנשים פרטיים אמנם מוכרים את רכבם באופן ישיר ובאמצעים שונים: דרך לוחות מודעות, דרך אינטרנט, דרך פרסום בארגון שבו הם עובדים, ברחוב ואפילו על שמשת הרכב. גם אם הרכב נראה יפה מבחוץ ונוצץ, לא ניתן לדעת איך המערכת הפנימית מתפקדת – האם ישנן בעיות במוח הרכב? האם יש פגמים בשלדה? ומה עם המוכר- האם הוא באמת אדם פרטי? לא ניתן לדעת מראש גם פרטים כמו אפשרות לשעבודו של הרכב. אפשר לבדוק את הבדיקה הזו באופן עצמאי דרך אתרי האינטרנט לפני העברת בעלות. 

רכבים משומשים מליסינג
כשמגיעים לחברת הליסינג, כבר מכירים את ה"בית" של הרכב, ויודעים שיש לו אחריות, לפחות בשנה – שנתיים הראשונות לרכישתו. השירותים המובטחים הם רבים, ונועדו להקל על הלקוח את תחזוקתו של הרכב. ראשית, הרכב עבר כבר בדיקה (אבל אין לוותר על בדיקה סופית לפני הרכישה), יש מי שיקח אותו לרחיצה, יש מי שערב לפגמים במקרה וימצאו כאלו בבדיקה. פעמים רבות אפשר להתמקח על תוספות או הטבות שניתנות בו – במקום. 

רכב מאדם קרוב או מכר
אם ישנה רק העברת בעלות של הרכב ללא רכישתו, לוקחים צעד מסוכן בחברות. תמיד הרי ימצא העניין שבגינו שואלים "אבל למה הוא לא עדכן אותי על זה", או שישנו עניין של אמון יתר, ובמקום לחסוך את הטיפול המקיף במוסך מנסים לחסוך את ה – 500 שקלים לבדיקת מוסך של הרכב. בכל מקרה, יש לקחת בחשבון שערך הרכב יורד מעט עקב העברה ליד נוספת. 
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות