ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

מהו ביטוח מקיף?

אם אתם הולכים לנהוג ברכב, יש דבר אחד שצריך להקפיד עליו,

aaas |30/06/2011 |13:05 צפיות: 29834
seperator

אם אתם הולכים לנהוג ברכב, יש דבר אחד שצריך להקפיד עליו, מלבד תקינות הרכב: קיומם של מסמכים הנדרשים על פי חוק ברכב. בין אלו, החוק דורש את קיומו של ביטוח חובה חתום, תקף ומשולם בבנק (ומי שרוצה שומר את ההעתק של זה בבית), וזהו ביטוח שמתייחס לפגיעות גוף. כשמדובר בפגיעות שהן יותר נדושות – פגיעות רכוש, החוק לא כופה זאת על הנהגים ומותיר להם את אפשרות הבחירה: או לספוג את מחיר תיקון הפגיעה ברכב – כולו, או לשלם על ביטוח מקיף, לקבל פיצויים ולפעמים גם שירותים נוספים מטעם הביטוח, וזה בעבור דמי ביטוח שנתיים.

ביטוח מקיף
ביטוח מקיף

מה ביטוח מקיף כולל?

ביטוח מקיף כולל את שלל כיסויי הביטוח למקרי פגיעה שלא תלויה בנהג ולא מטעמו ברכב: גניבת רכב, חבלות שנעשו לרכב בזדון, שריפת רכב, התנגשות בעצמים נייחים או ניידים ועוד. חברת הביטוח תפצה עד לגובה תקרת הביטוח שנקבעה בחוזה ותגבה דמי השתתפות עצמית (אלא אם נקבע אחרת בחוזה) כלומר – על כל הפעלה של הביטוח, יש תשלום (משתנה על פי תנאי חוזה אולם על פי רוב קטן יחסית לסכום המוחזר מן הביטוח).

ביטוח מקיף
ביטוח מקיף

הפרה של תנאי פוליסה

עסקת ביטוח מקיף תקפה בדרך כלל כמו חוזה רגיל- בהתניה: אם צד המבוטח מקיים את התנאים לעסקה, הרבה שצד ב' יפצה אותו בהתאם למסוכם מראש. במידה והייתה הפרה של הסכם הביטוח, המבוטח לא יזכה לכך, כמו למשל אם הנהג היה בשעת הנהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול, אם הרכב לא היה ממוגן בהתאם להוראות חברת הביטוח, אם התרחשה הונאה וכו'.

ביטחח
ביטחח

ביטוח מקיף וביטוח צד שלישי

את ביטוח צד שלישי, זה שמכסה תביעות ביטוח של גורמים שנפגעו מאותו רכב מבוטח, אפשר להפריד מהביטוח המקיף. הוא שונה ממנו במהותו, ואף ניתן לעשות אותו בחברת ביטוח אחרת, אם זה משתלם. לעתים ביטוח צד ג' הוא חלק בלתי נפרד מביטוח מקיף- על ידי שילוב של שניהם (הרי בשניהם מבטחים רכוש) ולקבל הצעת מחיר ביטוח טובה וכן השלמות ביטוח.

 

הוספת תגובה
תגובות הגולשים
 
הבדל קטן אחד: >>
דביר, 05/09/2011 15:48
 
כתבה נחמדה >>
ליאון, 05/09/2011 11:15
 
ליסינג והשכרה >>
שלמה, 05/09/2011 15:46
 
שיטות מימון לרכב >>
ליאור, 01/09/2011 15:51
 
שיטות מימון לרכב >>
ליאור, 01/09/2011 15:50
 
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
חיפוש רכב חדש
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הגדרות נגישות