ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

הבדלים בין השכרת רכב לליסינג

שיטת השכרת רכב ושיטת הליסינג הן שיטות שנראות דומות אך למעשה קיימים הבדלים מהותיים בין שתי השיטות כאשר לכל אחת מהשיטות החסרונות והיתרונות שלה.

מערכת auto1 |21/08/2012 |13:05 צפיות: 11893
seperator

אחד ההבדלים המהותיים ביותר בין שיטת הליסינג על גווניה השונים לבין שיטת השכרת הרכב הוא משך הזמן של העסקה. לרוב השכרת רכב נעשית למספר ימים או שבועות ואילו עסקאות ליסינג על סוגיהן השונות הן לטווח של מספר שנים, בין שלוש שנים ומעלה. על כן, בהשכרת רכב הלקוח מקבל את הרכב לזמן קצר מאוד ולשימוש מאוד ספציפי ובחתימה על עסקאת ליסינג הלקוח מקבל רכב למספר שנים ולמגוון רחב של שימושים.

הבדל משמעותי נוסף בין השיטות הוא בגמישות המוצעת ללקוחות מבחינת המודלים של העסקאות
הבדל משמעותי נוסף בין השיטות הוא בגמישות המוצעת ללקוחות מבחינת המודלים של העסקאות

מספר נהגים ברכב

כיוום שבהשכרת רכב מדובר על תקופות קצרות כמות הנהגים שעושים שימוש ברכב הוא עצום. בסיום השימוש ברכב כאשר חברת ההשכרה רוצה למכור אותו אין לדעת באיזה אופן ובאיזה מידת זהירות נהגו על הרכב בשל הכמות העצומה של הנהגים שעשתה שימוש ברכב. בעסקאות ליסינג המצב שונה לחלוטין, במרבית המקרים מדובר בנהג אחד או שניים שבפועל עושים ברכב שימוש לאורך מספר שנים. גם עם הרכב הוא רכב חברה ניתן להניח שהשימושים בו הם פחותים מאשר ברכב אשר מגיע מחברת השכרה.
השכרת הרכב מיועדת לרוב לאנשים שרוצים רכב לתקופה קצובה וידועה מראש למשל תיירים
השכרת הרכב מיועדת לרוב לאנשים שרוצים רכב לתקופה קצובה וידועה מראש למשל תיירים

רכישת הרכב

השכרת הרכב מיועדת לרוב לאנשים שרוצים רכב לתקופה קצובה וידועה מראש למשל תיירים, אנשי עסקים או זוג שנוסע לביקור אצל הוריו. כל פעם הלקוח מקבל את הרכב לתקופה שבסיומה הוא מחזיר את הרכב לחברת ההשכרה. ללקוח אין אפשרות לרכוש את הרכב בתום התקופה והוא אינו מעוניין בכך. שיטת הליסינג היא שונה, ללקוח יש אפשרות לרכוש את הרכב בתום התקופה וכיום הרבה אנשים פונים לתחום עסקאות ליסינג מימוני על מנת לרכוש את הרכב בתום התקופה. למעשה עסקאת הליסינג המימוני היא עסקה שמזכירה הלוואה מהבנק.

גמישות התוכניות
הבדל משמעותי נוסף בין השיטות הוא בגמישות המוצעת ללקוחות מבחינת המודלים של העסקאות. בהשכרת רכב הלקוח מקבל רכב לפי בחירה ומשלם את המחיר בתוספת ביטוח ועלויות דלק. אין הרבה גמישות במודל כלכלי זה ורוב החברות פועלות באותה צורה. במודלים של ליסינג יש מספר אפשרויות מעבר למודל זה. ניתן לרכוש רכב בשיטות שונות שכוללות את התפעול, את הדלק, רישוי וכדומה.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות