ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

השפעות רפורמת המיסוי הירוק בתחום הרכב

השנים האחרונות מאופיינות בפיתוחים שונים נועדו לשמור על איכות הסביבה ולצמצם את צריכת הדלק. תחום זה לא פסח על כל עולם הרכבים וכיום מדינות רבות מציעות הקלות מס על רכבים ירוקים על מנת לעודד את האזרחים לרכוש רכבים אלו.

מערכת auto1 |31/07/2012 |13:05 צפיות: 12660
seperator

לפני כשלוש שנים נכנסה לתוקף אחת מהרפורמות המרחיקות לכת בכל תחום המיסוי הירוק. רפורמה זו נקראת רפורמת המיסוי הירוק ומטרתה הוא להוזיל את מיסוי הרכבים שאינם מזהמים על מנת לעודד את השימוש בהם. ההנחה היא שהקלה זו תוביל להוזלה משמעותית במחירי הרכבים וכתוצאה מכך יותר ויותר צרכנים יקנו רכבים אלו ובעקיפין יתרמו לשימור איכות הסביבה ולהורדת החומרים המזהמים.

לפני כשלוש שנים נכנסה לתוקף אחת מהרפורמות המרחיקות לכת בכל תחום המיסוי הירוק
לפני כשלוש שנים נכנסה לתוקף אחת מהרפורמות המרחיקות לכת בכל תחום המיסוי הירוק

המיסוי בפועל

בפועל משרדי האוצר אכן מוזילים את המיסים על הרכבים הירוקים אך לעיתים ההוזלה לא מתבטאת במחיר הסופי של חלק ניכר מהרכבים הירוקים הללו. לאחר בדיקה קטנה אצל יבואני רכב שונים ניראה כי המחירים כיום ובעבר נותרו זהים למרות הרפורמה במיסוי הירוק. מה שכניראה קרה בפועל הוא שהמדינה הוזילה את המיסוי על הרכבים הללו אך היבואנים הם אלו שנהנו מההוזלה, כלומר, בפועל הם לא הורידו את המחיר בהתאם להנחת המס שניתנה להם על ידי המדינה. ההפרשהגיע ליבואנים ולא לצרכנים.
ניראה כי המחירים כיום ובעבר נותרו זהים למרות הרפורמה במיסוי הירוק
ניראה כי המחירים כיום ובעבר נותרו זהים למרות הרפורמה במיסוי הירוק

טיפול המדינה בבעיה

בשל מצב זה המדינה בראשות משרד האוצר גיבשה רשימה שחורה של יבואני רכב שנהנו מההטבות הללו וגילגלו אותן לכיסם הפרטי. פקידי האוצר הבינו הרק דרך משרד האוצר ניתן לפקח שההנחה אכן מגולמת במחיר הסופי לצרכן ולא רק הטבה ליבואן וזאת מכיוון שרק הם ויבואני הרכב יודעים מה המחיר האמיתי של הרכב לפני ההנחה ומה אמור להיות מחירו לאחר ההנחה. משרד האוצר יצא מנקודת הנחה שחברות הרכב יוזילו את המחירים כתוצאה מהרפורמה אך אף אחד לא הכריח אותם לעשות זאת.

לסיכום
כיום ניראה שכן יש שינוי כלשהוא באופן בו המדינה מנסה לעודד לקנות רכבים ירוקים, אך עדיין לא בצורה מספקת. יש לזכור שלרוב ההנחה של רכבים אלו באה לידי ביטוי גם בצריכת הדלק. רכבים אלו ברוב המקרים חסכוניים יותר בדלק ועל כן אחת ההוצאות הגדולות ביותר על הרכב מצטמצמת בצורה משמעותית.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות