ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

תעריף מוזל בביטוח חובה לרכב של נכה

אצל אוכלוסיית הנזקקים לרכב נכים, ישנם תנאים אחרים לרכישת רכב, על פי תנאים שהוכתבו להם מאת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. איך ניתן להוזיל את הביטוח לציוד היקר?

מערכת auto1 |26/07/2012 |13:05 צפיות: 10884
seperator

עשירית מכלל תושבי מדינת ישראל אלו אנשים שאובחנו כבעלי נכות כל שהיא, כשהמספר סובב סביב למעלה מ- 150,000 ישראלים שסובלים מנכות קשה. כל אחד מהאנשים הללו סובל מנכות שונה המבדילה אותו מרעהו, וכך מובדלות גם יכולותיהם אחד מן השני בנהיגה – ביחד עם האבזור המיוחד שלהם יזדקקו ברכב. רכבי נכים עולים יותר על שום מערכות הנהיגה המיוחדות שמותאמות לנהג, כאשר מערכת ההיגוי כולה נמצאת בגובה ההגה ולשימוש הידיים. יכולת התנועה גם באזור הצוואר מוגבלת, כך שתפישת המרחב משתנה ואולי אפילו מגדילה תאונות דרכים נוספות. מכאן, שביטוח רכב לרכבי נכים עלול לעלות ביוקר.

עבור אותם נהגים, רק הקלה תוכל לאפשר לנהגים אלו את רכישת הרכב
עבור אותם נהגים, רק הקלה תוכל לאפשר לנהגים אלו את רכישת הרכב

הקלות ברכישת רכבי נכים וביטוח רכב מתאים

למרות שעל הנייר, סביר היה להניח כי אותם רכבי נכים עלולים לעלות הון עבור מי שכושר העבודה שלו ירד, ואולי אפילו נמנע לחלוטין. עבור אותם נהגים, רק הקלה תוכל לאפשר לנהגים אלו את רכישת הרכב ולמעשה את ההתניידות ממקום למקום. ההקלה בתנאי ובמחירי ביטוח רכב לנכים תינתן לפי המלצת הביטוח הלאומי והגשת בקשה מיוחדת.
כשהנכות של אדם נגרמה לו במסגרת שירותו הצבאי, המדינה נרתמת לעזרתו
כשהנכות של אדם נגרמה לו במסגרת שירותו הצבאי, המדינה נרתמת לעזרתו

התערבות ביטוח לאומי בביטוח חובה לנכים

ממילא – ביטוח חובה – ביטוח שחובה לעשות אותו. על מנת לקבל את ההנחה המשמעותית בביטוח לרכב נכה, יש לעבור ועדה רפואית של רופאים מומחים שקובעים את אחוזי הנכות של אותו מבוטח. התוצאות יכולות לקבוע לא רק לגבי ההנחות בביטוח רכב, אלא גם לגבי החזרים אחרים הנוגעים לעניין הנכות, ולכן ממילא מגישים בקשה כזו לקביעת נכות בביטוח לאומי. עם זאת, יש להגיש טפסי בקשה מיוחדים עבור הקלות לביטוח רכב.

נכי צה"ל וביטוח רכב
כשהנכות של אדם נגרמה לו במסגרת שירותו הצבאי, המדינה נרתמת לעזרתו ומעבר לסיוע שתגיש לאזרחיה שהפכו לנכים. לעתים, מדובר בהשתתפות מלאה בפרמיות המשולמות לחברת הביטוח. ההתערבות בהקלות תהיה על פי שיעור מידת הנכות.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
אלסקן - הטנדר החדש מבית רנו
טנדר חדש מבית רנו ושמו אלסקן, כןכן אתם קוראים נכון, היצרנית הותיקה עושה צעד נוסף הליגה של הגדולות ומעמידה גם היא טנדר איכותי וחזק המשלב יכולות של ממש לצעד אבזור ואיכות נסיעה
קרא את הכתבה

טויוטה קורולה 2017 במבחן רכב
לקראת שנת 2017 הציגו בטויוטה את המשפחתית הנמכרת ביותר בישראל. האמת שהפעם בחרו בחברה ללכת על המוכר והטוב ובצדק, וכך עם כמה שינויים בפנים הרכב הטויוטה תיתן לכם את מה שאתם אוהבים ועוד קצת.
קרא את הכתבה

נסיעת מבחן בתנאים משתנים ליונדאי i10
יונדאי i10 לא עוצרת בפיתוח ומגיעה להישגים מרשימים למדי במבחני דרך לנסיעה בינעירונית ועירונית ומציגה נסיעה איכותית ורגועה כזו שמזכירה מותגים אירופאים מובילים וותיקים, האם מדובר במהפכה של ממש או בהברקה חד פעמית?
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות