ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

הלוואה לרכישת רכב - לשעבד או לא לשעבד?

שעבוד של רכב הוא צורה לבטוחה כנגדו עבור מי שהלווה כספים לצורך רכישתו או שעבודו. באמצעות השעבוד אפשר להבטיח או תשלום מלא של החזר סכום ההלוואה, או את העברת הבעלות למלווה. האם שעבוד רכב כדאי?

מערכת auto1 |05/07/2012 |13:05 צפיות: 10664
seperator

בימים קודמים, היה חשש לקניית רכב ישירות מליסינג, היות וצורת הרכישה מראש מיועדת למי שמלכתחילה אינו בעל ממון מלא לקנייתו. בעסקאות הליסינג וההלוואות מהבנק הרכב נקנה בתשלומים, ועל כן ישנן הלוואות שהבנק מייעד מראש לרכישת רכב – בין אם רכב מליסינג או רכב מיד פרטית לצורך העניין. הבנק שהוא הגורם המלווה זקוק לבטוחות על מנת להבטיח את ההחזר המלא להשקעה. לכך ישנן שיטות שונות, כשאחת מהן היא שעבוד הרכב לטובת הבנק – כלומר, אם הלווה לא שילם את התשלומים לפי התנאים שהוסכמו מראש, הרכב עובר לבעלות הבנק.

דווקא לרוכשי הרכבים עצמם ישנו יתרון בשעבוד הרכב
דווקא לרוכשי הרכבים עצמם ישנו יתרון בשעבוד הרכב

בדיקה שניתן לעשות באמצעות האינטרנט

רכבים שנמצאים תחת שעבוד יכולים להבדק ולהימצא עבור קהל הרוכשים בהליך בדיקה פשוט. על כן, כיום כל רכב שמצוי תחת שעבוד רשום אצל רשם המשכונות – והבדיקה הזו עולה סכום סמלי. החשיבות של הבדיקה הזו היא רבה, שכן לא ניתן להעביר בעלות על הרכב לפני שהבעלים הקודמים פורעים את החוב עליו.
הלוואה בבנק לרוב משולמת תוך שימוש במסגרת הבנקאית
הלוואה בבנק לרוב משולמת תוך שימוש במסגרת הבנקאית

שעבוד - הסדר למימון רכב חדש

למרות שלהסדר השעבוד ישנו צלצול שלילי בעיני רוכשי רכב, דווקא לרוכשי הרכבים עצמם ישנו יתרון בשעבוד הרכב, כאשר מעוניינים לממן רכב חדש לחלוטין. ממילא מדובר על תוכנית מימון לרכב שאליה צריך להתחייב בבנק – הלוואה של סכום כסף בן עשרות אלפי שקלים, שאליו הבנק מבקש בטוחה. הבטוחה הזו, יכולה להיות הרכב – עד למועד חיסול ההלוואה.

יתרונות וחסרונות של גופי מימון
הלוואה בבנק לרוב משולמת תוך שימוש במסגרת הבנקאית. דבר זה עלול להגביל את לוח ההוצאות השוטפות במהלך כל חודש לאורך כמה שנים. לעומת זאת, אילו לוקחים הלוואה מגופים חוץ בנקאיים – לרבות רכישת רכב מליסינג משתמשים במסגרת אשראי נוספת ובלתי קשורה.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
אלסקן - הטנדר החדש מבית רנו
טנדר חדש מבית רנו ושמו אלסקן, כןכן אתם קוראים נכון, היצרנית הותיקה עושה צעד נוסף הליגה של הגדולות ומעמידה גם היא טנדר איכותי וחזק המשלב יכולות של ממש לצעד אבזור ואיכות נסיעה
קרא את הכתבה

טויוטה קורולה 2017 במבחן רכב
לקראת שנת 2017 הציגו בטויוטה את המשפחתית הנמכרת ביותר בישראל. האמת שהפעם בחרו בחברה ללכת על המוכר והטוב ובצדק, וכך עם כמה שינויים בפנים הרכב הטויוטה תיתן לכם את מה שאתם אוהבים ועוד קצת.
קרא את הכתבה

נסיעת מבחן בתנאים משתנים ליונדאי i10
יונדאי i10 לא עוצרת בפיתוח ומגיעה להישגים מרשימים למדי במבחני דרך לנסיעה בינעירונית ועירונית ומציגה נסיעה איכותית ורגועה כזו שמזכירה מותגים אירופאים מובילים וותיקים, האם מדובר במהפכה של ממש או בהברקה חד פעמית?
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות