ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

מחירוני רכב

עם מחירים של רכב חדש, קצת קשה להתווכח. לעומת זאת, מחיר המכוניות המשומשות ושוק רכבי יד שנייה נקבע באמצעות מחירון רכב. מה עושים כשיש כמה מחירונים לרכב ואין "אמת אחת"?

מערכת auto1 |05/06/2012 |13:05 צפיות: 13612
seperator

מחיר מכוניות משומשות נקבע למעלה משני עשורים על פי תמחירים שעושה חברת השמאים בראשות לוי יצחק. מדי חודש יצא לאור המחירון העדכני ששימש כאורים ותומים בעולם המכוניות המשומשות – הן למי שרצה למכור את הרכב וכן למי שרצה לברר אודות מחיר הרכב על פי שנתון ונתונים נוספים. משך השנים האחרונות ניסו לקום מתחרים למחירון זה, אולם עדיין נכון לימים אלו, מדובר במחירון שמשמש את חברות ביטוח רכב השונות כדי לקבוע את הפרמיה לביטוח הרכב השנתי, ומשמש גם את איגוד השמאים בארץ.

מחיר מכוניות משומשות נקבע למעלה משני עשורים על פי תמחירים שעושה חברת השמאים
מחיר מכוניות משומשות נקבע למעלה משני עשורים על פי תמחירים שעושה חברת השמאים

מחירון רכב יד 2 ומחירון רכב לוי יצחק

מכירון רכב של אתר יד 2 החל את דרכו פחות או יותר בשלב שבו נכנסה האפליקציה אל הסמארטפונים, כשעלתה לאויר הטענה כי המחירים במחירון זה מעודכנים ביותר ומבוססי נתונים בזמן אמת. בין שני המחירונים התגלעו הבדלים שונים שמעמידים את שווי הרכבים הללו בפערים שאפילו מעל לעשרה אחוזים בין המחירונים השונים, כאשר באופן עקבי יחסית, יד 2 מראה מחירים נמוכים יותר מאלו של לוי יצחק.
ישנם אינטרסים שונים בשוק הרכבים לעבוד עם כל מחירון בנפרד
ישנם אינטרסים שונים בשוק הרכבים לעבוד עם כל מחירון בנפרד

על איזה מחירון להסתמך?

ישנם אינטרסים שונים בשוק הרכבים לעבוד עם כל מחירון בנפרד. המוכרים והמשווקים ירצו לעבוד עם המחירון היקר יותר – קרי לוי יצחק, ואילו הרוכשים ישאפו לרכוש בצמוד למחירים שמוצעים ביד 2, מה גם שהביטוח לרכב גם מושתת על פי התמחיר הזה. איגוד השמאים בישראל הודיע כי יעבור לעבוד יחד עם המחירון של יד 2, וכשמוסיפים לכך את העובדה שנכון להיום ובניגוד למחירון לוי יצחק הוא חינמי, סביר להניח שיהיה בו יותר שימוש.

מחירונים נוספים אפשריים
ישנם עוד מחירוני רכב שמציעים להתוות קו תמחירים לרכבים. מגזינים כמו אוטוקאר, דיסקאברי או הגה. מדובר אמנם במגזינים שיש להם אתרי אינטרנט שיכולים להציע תמחור אונליין בהתאם למצב בשוק, אולם יד 2 עדיין ארגון גדול יותר מאלו שיתכן שישאר זמן רב יותר באופק מהאחרים – ואם רוצים להסתמך על מקור יחיד, הרי שזה הוא. בעתיק, יתכן חיבור שני המחירונים לכדי ממוצע ביניהם – וזה יהיה למעשה מחיר המחירון.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות