ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

חובת חברת השכרה לבטח בביטוח צד ג

ישנם דיונים שונים באשר לכדאיות רכישת ביטוח מקיף לרכב מהשכרה או ליסינג. לעומת זאת, האם נלקחים בחשבון גם המקרים שבהם רכב מהשכרה יעמוד בפני תביעת צד שלישי?

מערכת auto1 |20/05/2012 |13:05 צפיות: 11750
seperator

כידוע, אחזקתו של רכב עלולה למשוך אליה הוצאות רבות נוספות, וכמו שכבר אמרו חכמינו ז"ל: "מרבה נכסים – מרבה בעיות". למזלנו, ישנה אפשרות לכסות על אותם נזקים כלכליים שקרו לרכב, במקרים מסוימים כפי שקבעה מראש חברת הביטוח מול המבוטח. ישנו כיום ביטוח חובה – אשר מכסה הוצאות שהוצאו בגין עזרה ראשונה וטיפולים רפואיים כולל שיקום לנהגים, נוסעים והולכי רגל, ישנו ביטוח מקיף שמפצה בעקבות נזקים לרכב וישנו ביטוח צד שלישי – שמוכן לתביעות מצד גורמים אחרים.

ישנו ביטוח צד שלישי – שמוכן לתביעות מצד גורמים אחרים.
ישנו ביטוח צד שלישי – שמוכן לתביעות מצד גורמים אחרים.

האם ביטוח רכב צד שלישי כלול באחריות המשכירה?

כדי לשכיר רכב בארץ או לעשות השכרת רכב בחו"ל בלי הפתעות, חשוב לדעת כמה דברים. חברות ליסינג והשכרות קיבלו את הרישיון להשכיר רכבים באופן שקול לקיום ביטוח רכב. כלומר, על חברת ההשכרות מוטל התנאי לערוך ביטוח חובה לרכבי החברה על פי צו פיקוח על מצרכים ושירותים משנת 1985, וכן מוטלת חובה כנגד זה לעשות גם ביטוח לצד שלישי, לפי חוק חוזה ביטוח – סעיף 68, שנת 1981.
למזלנו, ישנה אפשרות לכסות על אותם נזקים כלכליים שקרו לרכב
למזלנו, ישנה אפשרות לכסות על אותם נזקים כלכליים שקרו לרכב

מה חברת השכרה תעשה כדי להוכיח אי חבות מצידה?

על מנת שחברת ליסינג תוכל להוכיח כי אין לה חבות בביטוח צד ג', היא תצטרף להוכיח כי הלקוח לא שיתף עימה פעולה. לדוגמה – אם הייתה תאונה ואילו השוכר לא מילא את הטפסים הנדרשים או את דו"חות התאונה בנוגע לנושא, הרי שניתן לטעון לכך שלמרות שהיו לשוכר את כל התנאים, הרי שלא שיתף פעולה.

התמצאות בחוקי ביטוח רכב
כדי לטפל בתביעות ביטוח רכב, יש לשכור את שירותיו של עורך דין תעבורה, רצוי מי שמתמצא בתביעות של השכרות רכבים. בחירת הגורם המשפטי המתאים לעניין יכול לקדם את האינטרס של כל צד בתביעה, ולהשפיע בכך גם על גודל הפיצויים.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
אלסקן - הטנדר החדש מבית רנו
טנדר חדש מבית רנו ושמו אלסקן, כןכן אתם קוראים נכון, היצרנית הותיקה עושה צעד נוסף הליגה של הגדולות ומעמידה גם היא טנדר איכותי וחזק המשלב יכולות של ממש לצעד אבזור ואיכות נסיעה
קרא את הכתבה

טויוטה קורולה 2017 במבחן רכב
לקראת שנת 2017 הציגו בטויוטה את המשפחתית הנמכרת ביותר בישראל. האמת שהפעם בחרו בחברה ללכת על המוכר והטוב ובצדק, וכך עם כמה שינויים בפנים הרכב הטויוטה תיתן לכם את מה שאתם אוהבים ועוד קצת.
קרא את הכתבה

נסיעת מבחן בתנאים משתנים ליונדאי i10
יונדאי i10 לא עוצרת בפיתוח ומגיעה להישגים מרשימים למדי במבחני דרך לנסיעה בינעירונית ועירונית ומציגה נסיעה איכותית ורגועה כזו שמזכירה מותגים אירופאים מובילים וותיקים, האם מדובר במהפכה של ממש או בהברקה חד פעמית?
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות