ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

ליסינג תפעולי ומיסוי

אתם אוהבים להתניע את האוטו ולנסוע איתו לכל מקום? כשיש לכם אוטו חדש, התשובה ודאי נוטה לכיוון החיובי. בליסינג תפעולי, אפשר לקבל את כל החבילה ובפריסת תשלומים חודשית. ומה עם המס?

מערכת auto1 |01/05/2012 |13:05 צפיות: 11612
seperator

אפשר למצוא חברות רבות שמעניקות לעובדיהם הטבה של רכב צמוד. ההטבה משתמעת כך שהלקוח הסופי אמור לקבל את הרכב ובתנאים נוחים. גם לחברה אחזקת רכב מהשכרה יכולה להיות נוחה ביותר: העובד משלם את דמי אחזקתו המוטבים, המעסיק יקבל החזר מס. הנושא הזה עבר גלגולים רבים, ורצוי להתעדכן בו אחת לתקופה, על מנת להבין לגבי ליסינג תפעולי האם משתלם לקבל עסקה באמצעות מקום העבודה או באופן פרטי. ליסינג תפעולי יכלול כמובן את כל השירותים הבסיסיים: ביטוח רכב, שירות טיפולים ותיקונים, לקיחה לטסט ועוד.

התשלום שיוטל עליו יהיה תשלום התחזוקה בלבד
התשלום שיוטל עליו יהיה תשלום התחזוקה בלבד

ליסינג תפעולי והכרת הרכב במס

כשמדובר בעובד עצמאי והרכב שעומד לרשותו משרתו לצורך עסקים ברמה של לפחות 70% מהשימוש בו, יוכר לצרכי מס. כך גם לגבי רכבי ליסינג ולאו דווקא רכב שמצוי בבעלותו של העצמאי. במידה ומדובר בחברה שמחכירה את הרכב, הרי שהמעסיק יהנה מהטבת המס הזו, כשעל פי חוק מס הכנסה חברות שמנהלות פנקסים לפי שיטת חשבונאות כפולה יבקשו את ההכרה ב – 75% הוצאות של הליסינג מתוך תקופת הפחת הרגילה. לעצמאים מכירים בכל תקופת הפחת הרגילה למס.
אם הרכב שעומד לרשותו משרתו לצורך עסקים ברמה של לפחות 70% מהשימוש בו, יוכר לצרכי מס
אם הרכב שעומד לרשותו משרתו לצורך עסקים ברמה של לפחות 70% מהשימוש בו, יוכר לצרכי מס

הטבה של מס לעובד על פי שיטת מס תפעולי

כשהמעסיק ישלם לעובד את הוצאות הביטוח במסגרת ליסינג משתלם לחברות, הדלק ושאר ההוצאות השוטפות, הרי שהתשלום שיוטל עליו יהיה תשלום התחזוקה בלבד וההפרש בין מה שהוא משלם כעת למחיר שבו היה יכול להשיג את הרכב בעסקת ליסינג ישירה מול חברת ליסינג – וזה נחשב להטבה.

הוצאות ליסינג – הוצאה מוכרת
ישנם מספר תנאים והגבלים כדי להכיר ברכב ליסינג כהוצאה מוכרת, כמו למשל קביעת מועדי תשלום קבועים לחברת הליסינג, כשפרק זמן התשלום לא עולה על 3 חודשים. בנוסף, הרכב יוחזק אצל השוכר עד שלושה חודשים ממועד תשלומו האחרון.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
אלסקן - הטנדר החדש מבית רנו
טנדר חדש מבית רנו ושמו אלסקן, כןכן אתם קוראים נכון, היצרנית הותיקה עושה צעד נוסף הליגה של הגדולות ומעמידה גם היא טנדר איכותי וחזק המשלב יכולות של ממש לצעד אבזור ואיכות נסיעה
קרא את הכתבה

טויוטה קורולה 2017 במבחן רכב
לקראת שנת 2017 הציגו בטויוטה את המשפחתית הנמכרת ביותר בישראל. האמת שהפעם בחרו בחברה ללכת על המוכר והטוב ובצדק, וכך עם כמה שינויים בפנים הרכב הטויוטה תיתן לכם את מה שאתם אוהבים ועוד קצת.
קרא את הכתבה

נסיעת מבחן בתנאים משתנים ליונדאי i10
יונדאי i10 לא עוצרת בפיתוח ומגיעה להישגים מרשימים למדי במבחני דרך לנסיעה בינעירונית ועירונית ומציגה נסיעה איכותית ורגועה כזו שמזכירה מותגים אירופאים מובילים וותיקים, האם מדובר במהפכה של ממש או בהברקה חד פעמית?
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות