ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

המדריך לעסקת ליסינג נכונה

שיטת הליסינג הינה שיטה נפוצה מאוד בשנים האחרונות לרכישת רכב בשל החיסכון הרב שהיא טומנת בתוכה. השיטה מתחלקת לשתי שיטות עיקריות, ליסינג מימוני וליסינג תפעולי.

מערכת auto1 |08/03/2012 |13:05 צפיות: 12727
seperator

לכל אחת מהשיטות הללו יתרונות וחסרונות וכל אחת מהשיטות יכולה להתאים לסוג אחר של לקוחות.שיטת הליסינג המימוני הפכה להיות נפוצה ביותר בארצות הברית בעשור האחרון, על פי סקר שנעשה כ 70 אחוז מהמכוניות בארצות הברית הן באמצעות ליסינג מימוני, תפעולי או השכרת רכב.

חברה זקוקה להון עצום על מנת לרכוש לעצמה ציי רכבים
חברה זקוקה להון עצום על מנת לרכוש לעצמה ציי רכבים

ליסינג מימוני

ליסינג מימוני הינה שיטה להשכרת רכב באמצעות תשלומים חודשיים קבועים. הפריסה בדרך כלל יכולה להיעשות עד חמש שנים. במסגרת תקופה זו הרכב נמצא בבעלות חברת הליסינג כשאת ההוצאות השוטפות משלם הקונה. מלבד ההוצאות הללו על הלקוח לשלם בעבור התשלום החודשי לחברת הליסניג יחד עם ריבית שתפקידה כיסוי ירידת ערך הרכב והוצאות ההשקעה בו. בסיום התקופה עומדות בפני הקונה שתי אופציות, מעבר לעסקת ליסינג חדשה או רכישת הרכב במחיר זול יחסית.
בעבור תשלום חודשי גבוה יותר החברה מקבלת את הרכב גם עם כיסוי ההוצאות התפעוליות שלו
בעבור תשלום חודשי גבוה יותר החברה מקבלת את הרכב גם עם כיסוי ההוצאות התפעוליות שלו

סוגי ליסינג נוספים

בעבר שיטת הליסינג המימוני הייתה נפוצה גם אצל חברות ועסקים. הם היו מספקות לעובדיהם רכבים כשעל התשלום הקבוע אמון העובד, כיום שיטה זו הפכה להיות נפוצה גם במגזר הפרטי. שיטה נוספת הינה שיטת הליסינג התפעולי. שיטה זו דומה לשיטה הקודמת אך במקרה זה בעבור תשלום חודשי גבוה יותר החברה מקבלת את הרכב גם עם כיסוי ההוצאות התפעוליות שלו, כלומר, אגרות, רישוי, טיפולים, ביטוח וכדומה.

יתרונות הליסינג
לליסינג יתרונות רבים. בראש ובראשונה גם לאדם פרטי וגם לחברה השיטה חוסכת הון ראשוני גדול הנחוץ לקניית רכב. חברה זקוקה להון עצום על מנת לרכוש לעצמה ציי רכבים, בשיטה זו היא יכולה לחכור רכבים בשיטת הליסינג המימוני ולחסוך הוצאה זו. כמו כן, עבור חברה נוצר חסכון גדול בתחום התפעול של הרכבים. לחברה בעלת עשרות רכבים נדרשת מחלקת רכב שאמונה על הנושא, מחלקה זו הינה הוצאה כלכלית גדולה מאוד. כעת ביטת הליסינג התפעולי כל זאת נחסך מהחברה.  ליסינג לעסקים הינה שיטה משתלמת מאוד על מנת לחסוך בהוצאות הרבות שלה.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות