ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

ליסינג, שווי שימוש ומה שביניהם

התוכנית שהתקבלה במשרד האוצר להעלות את שווי השימוש ברכב הצמוד התקבלה ויושמה באופן הדגרתי לאורך שלוש שנים. מה היו הנתונים וההנחות מתוך הצעת משרד האוצר הראשונית?

מערכת auto1 |07/03/2012 |13:05 צפיות: 11906
seperator

השימוש ברכבים שמסופקים לעובדים באמצעות ליסינג תפעולי לעסקיים, עלה באופן הדרגתי, ונגע בכל דירוג הרכבים לקבוצות. המטרה לשינוי הזה הייתה למעשה השוואה של נטל המס שמוטל על העובדים במדינה. עד לרפורמה, ההטבה שקיבלו העובדים לא הייתה מיוצגת כלל במס על פי עלותה האמיתית. בעבר – רכב הליסינג שהועמד לרשות העובד היה מגולם לו בתוך ההכנסה, אולם המס ששולם בעבורו היה קטן יותר ממה שהיה צריך לשלם (שילם רק על שווי השימוש), אפילו שהעובד קיבל הטבה לא רק על המכונית שקיבל אלא גם על הדלק שמילא ברכב.

רכב הליסינג שהועמד לרשות העובד היה מגולם לו בתוך ההכנסה
רכב הליסינג שהועמד לרשות העובד היה מגולם לו בתוך ההכנסה

השינוי שחל במדיניות המס

באותו שלב של הרפורמה בשוק הליסינג ששילב מהלך בקרב חברות ליסינג שונות בארץ, התרחש במקביל שינוי באחוז המע"מ – הוא ירד ב- 1% והפך להיות 15.5%. מסי הקניה על רכבים הופחתו גם הם בנוסף ב- 5%, וכן שערי הין והדולר ספגו פיחות לעומת השקל. התמונה שהייתה אמורה להצטייר מצבעים אלו הייתה אמורה להפחית את עלות המחירים לעסקאות ליסינג, מה שהתברר בסופו של דבר כהנחה מופרכת.
בארץ, התרחש במקביל שינוי באחוז המע
בארץ, התרחש במקביל שינוי באחוז המע"מ הוא ירד ב 1% והפך להיות 15.5%.

מה אמורה להיות הרפורמה הבאה?

על פי רשות המיסים ומשרד האוצר נשמעות כוונות לחישוב שונה של הפחת שמותר בניכוי לאותן חברות ליסינג בארץ – בגין צי המכוניות שברשותן. כשמגדירים את הרכבים כרכבי השכרה , משיגים עלות מופחתת לרכב עד כ- 30%.  במקביל, הרוויחו ממכירת הרכב המשומש רווח מלא ובכך עטו מגן מס. שינוי בהתייחסות לרכב  כרווח הון על ידי חברת הליסינג ולא כרכב רגיל ישנה את פני התמונה.

ומה בעתיד?
השינויים הצפויים בשוק המחירים והעלויות בחברות הליסינג כנראה באים לשרת קבוצות שונות של שוק הרכבים שאינן מעוניינות בתחרות מול חברות הליסינג שהולכות ומתחזקות מולן. בשורה התחתונה, רוכשי המכוניות לא יהנו משינויים אלו, אלא אם יתווסף שינוי נוסף משוואה.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
אלסקן - הטנדר החדש מבית רנו
טנדר חדש מבית רנו ושמו אלסקן, כןכן אתם קוראים נכון, היצרנית הותיקה עושה צעד נוסף הליגה של הגדולות ומעמידה גם היא טנדר איכותי וחזק המשלב יכולות של ממש לצעד אבזור ואיכות נסיעה
קרא את הכתבה

טויוטה קורולה 2017 במבחן רכב
לקראת שנת 2017 הציגו בטויוטה את המשפחתית הנמכרת ביותר בישראל. האמת שהפעם בחרו בחברה ללכת על המוכר והטוב ובצדק, וכך עם כמה שינויים בפנים הרכב הטויוטה תיתן לכם את מה שאתם אוהבים ועוד קצת.
קרא את הכתבה

נסיעת מבחן בתנאים משתנים ליונדאי i10
יונדאי i10 לא עוצרת בפיתוח ומגיעה להישגים מרשימים למדי במבחני דרך לנסיעה בינעירונית ועירונית ומציגה נסיעה איכותית ורגועה כזו שמזכירה מותגים אירופאים מובילים וותיקים, האם מדובר במהפכה של ממש או בהברקה חד פעמית?
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות