ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

ליסינג תפעולי ומיסוי

ליסינג תפעולי הופך נפוץ יותר בזמן האחרון. ליסינג משתלם לחברות רבות המחליטות להוציא את נושא הטיפול בצי הרכבים שלהם מאחריותם ולהעבירם לחברות אחרות. זאת מסיבות רבות ומגוונות אשר בראשן, חיסכון במשאבים ובזמן. חברות רבות מציעות לעובד רכישת רכב באמצעות שיט

מערכת auto1 |15/01/2012 |13:05 צפיות: 11656
seperator

ליסינג תפעולי הינה שיטה בה חברה או פרט רוכשים רכב או צי מכוניות בעבור תשלום חודשי קבוע לתקופה קבועה מראש. בשיטה זו התשלום הוא עבור דמי שימוש חודשים ועבור תחזוקה, רישוי ביטוח ואגרות שונות.

והחברה נושאת בכל העלויות
והחברה נושאת בכל העלויות

מהן משמעויות המיסוי בעקבות החזקת רכבים מליסינג ?

על פי חוק מס ההכנסה חברות ועצמאיים המנהלים רישום כפול של ספרי חשבונות יכולים לבקש הכרה בשל הוצאות הליסינג, עבור דמי השכירות המשולמים לחברות, ביחס של כשבעים וחמישה אחוז מהתקופה הרגילה. עבור כאלו שלא מנהלים חשבונות בשיטה הכפולה, מס הכנסה מכיר להם בכל התשלומים לחברות הליסינג. במקרה זה, ההוצאות מוכרות כולן, בניגוד לרכבים שלא נרכשו דרך חברת ליסינג להם מגיעה הכרה של עד 20 אחוז.
צי מכוניות
צי מכוניות

האם לעובד יש הטבות מס בעקבות שיטת הליסינג ?

עובדים בחברות רבות זכאים לרכוש רכב בשיטת הליסינג התפעולי עם החברות העובדות עם הארגון. במקרה זה העובד מוגדר כבעל הרכב והחברה נושאת בכל העלויות, דלק, ביטוח לרכב, אגרה ורישוי. עבור העובד החלק עבורו הנחשב כהטבה ולא ישולם עליו מס הכנסה הינו ההפרש בין המחיר אותו העובד היה יכול להשיג באופן אישי לבין המחיר אותו החברה השיגה.

מהם תנאי ההכרה בהוצאות ליסינג לצרכי מס ?
בשביל שההוצאות עבור ליסינג תפעולי יוכרו כהוצאה מוכרת לצרכי מס על העסקה לעמוד במספר מאפיינים: בהסכם הליסינג מועדי התשלומים נקבעו מראש, פרקי הזמן בין התשלומים לא יעלו על שלושה חודשים והתשלומים עצמם קבועים, שכירות כלי הרכב תסתיים לא מאוחר יותר משלושה חודשים לאחר התשלום האחרון.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
אלסקן - הטנדר החדש מבית רנו
טנדר חדש מבית רנו ושמו אלסקן, כןכן אתם קוראים נכון, היצרנית הותיקה עושה צעד נוסף הליגה של הגדולות ומעמידה גם היא טנדר איכותי וחזק המשלב יכולות של ממש לצעד אבזור ואיכות נסיעה
קרא את הכתבה

טויוטה קורולה 2017 במבחן רכב
לקראת שנת 2017 הציגו בטויוטה את המשפחתית הנמכרת ביותר בישראל. האמת שהפעם בחרו בחברה ללכת על המוכר והטוב ובצדק, וכך עם כמה שינויים בפנים הרכב הטויוטה תיתן לכם את מה שאתם אוהבים ועוד קצת.
קרא את הכתבה

נסיעת מבחן בתנאים משתנים ליונדאי i10
יונדאי i10 לא עוצרת בפיתוח ומגיעה להישגים מרשימים למדי במבחני דרך לנסיעה בינעירונית ועירונית ומציגה נסיעה איכותית ורגועה כזו שמזכירה מותגים אירופאים מובילים וותיקים, האם מדובר במהפכה של ממש או בהברקה חד פעמית?
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות