ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

עליית קרנו של ליסינג תפעולי

בעשור האחרון חלה עלייה בהתעניינות וברכישת רכבים מליסינג, הן מתפעולי והן ממימוני

מערכת auto1 |10/01/2012 |13:05 צפיות: 12881
seperator

חברות השכילו להבין שעל מנת להצליח ולהעלות את רווחיהן הן צריכות לנצל כל משאב בצורה האופטימלית. ולשם כך קמו חברות הליסינג השונות שבאות לענות על הצורך הזה עבור החברות הגדולות ועבור הצרכנים הפרטיים. שיטת הליסינג היא די פשוטה והיא למעשה הרחבת רעיון השכרת הרכב במחיר אטרקטיבי יותר ועם שירותים רבים יותר.

שיטה של תשלום חודשי
שיטה של תשלום חודשי

אילו סוגי ליסינג יש?

 עלות השימוש ברכב ליסינג משתנה בין השיטות השונות.  בליסינג מימוני, הרכב נמסר בתשלומים קבועים ללקוח לתקופה קבועה וארוכה יחסית. הסכום החודשי כולל את העלות היחסית של הרכב (פחת וכדומה) וריביות שונות שחברת הליסינג צוברת. כל ההוצאות הנוספות כגון, תחזוקה, תפעול, רישוי ביטוח וכו' הן באחריות הלקוח ויורדות מכיסו. בליסינג תפעולי לעומת זאת, התשלום החודשי גבוה יותר וכולל בתוכו את התחזוקה התפעול ואת שאר ההוצאות הנלוות כגון ביטוח, רישוי, תפעול ואחזקה וכו'. חשוב להוסיף שעבור החברות שיטת הליסינג משמשת אותם לצורכי מס, כלומר ההוצאות נחשבות כהוצאות החברה ונכנסות לדוחות השונים של החברה.
בעזרת מימון כל אחד יכול לרכוש רכב
בעזרת מימון כל אחד יכול לרכוש רכב

למי מתאים הליסינג?

הליסינג המימוני יכול לשמש כפיתרון למימון רכב. עבור אדם שאין ביכולתו לשלם עבור הרכב בפעם אחת. שיטה זו של תשלום חודשי יכולה להוות לו אלטרנטיבה נוחה. בשנים האחרונות חלה עליה בקרנו של הליסינג התפעולי. חברות גדולות הגיעו למסקנה שאין להן צורך להשקיע הון רב ברכישת רכבים אלא לבצע ליסינג תפעולי ולחסוך זמן ובסופו של דבר כסף רב בניהול ציי רכבים שהם מחזיקות.

אילו גופים משתמשים בליסינג תפעולי?
לרוב חברות שמשתמשות בליסינג תפעולי הן חברות גדולות שמחזיקות צי רב של מכוניות, כמו כן ארגונים ממשלתיים וחברות ציבוריות משתמשות בשירותים אלו. הסיבות לשימוש בליסינג תפעולי הן רבות: אין צורך בהון ראשוני גבוה לרכישת הרכבים, חסכון בזמן ובמשאבים עקב העברת האחריות על צי הרכב לידי חברות הליסינג ולא למנהל הרכב בחברה. כל הטיפולים הופכים להיות באחריות חברת הליסינג ולא באחריות החברה.  במאה ה21 שכל חברה מנסה לייעל את עבודתה במונחים כלכליים חשוב שכל משאב ינוצל בצורה הנכונה חברה ושיטה זו הצליחה בכך.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות