ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

ליסינג משתלם לחברות

רשויות המס מחשיבות את הרכבים כרכוש החברה ומכירות בהוצאות הנלוות אליהן

מערכת auto1 |09/01/2012 |13:05 צפיות: 13004
seperator

שיטת ליסינג מאפשרת לחברות לרכוש כלי רכב רבים ללא צורך במימון מלא על ההתחלה. למעשה התשלום מתבצע באמצעות החזרים חודשיים לאורך כל תקופת ההסכם ובאפשרות החברה לרכוש את הרכב בתום התקופה בהנחה משמעותית. ליסינג הינה שיטה הדומה להשכרה עם שוני מהותי בשני פרמטרים: הראשון, תקופת ההשכרה הינה ארוכה מאוד ויכולה להגיע למספר שנים והשנייה, אפשרות רכישת הרכב התום התקופה. יש להבדיל בין ליסינג מימוני וליסינג תפעולי.

ניתן לרכוש רכבים רבים
ניתן לרכוש רכבים רבים

מה ההבדל בין סוגי הליסינג השונים?

ליסינג מימוני:  החברה רוכשת ציוד לתקופה ארוכה בתשלומים קבועים ובסיומה היא יכולה להפוך לבעלת הרכב. התשלום הראשון מהווה את האחוז המרבי והשאר משמש עבור הוצאות הפחות והריבית שהצטברה לחברות. בסוג זה של ליסינג הוצאות התפעול, אחזקה ביטוח וכדומה יהיו באחריות החברות ובתום התקופה ניתן לרכוש את הרכבים. חשוב לציין שרשויות המס מחשיבות את הרכבים כרכוש החברה ומכירות בהוצאות הנלוות אליהן. השיטה השנייה היא ליסינג תפעולי והוא כולל יותר מהליסינג המימוני. הוא כולל בתוכו את הוצאות האחזקה, תפעול רישוי טיפולים תקופתיים ועוד, בשל כך העלויות עבור הליסינג התפעולי גבוהות יותר. שרותי הליסינג התפעולי מתאימים לרוב לחברות גדולות יותר.
לא צריך לשלם את הכול בבת אחת
לא צריך לשלם את הכול בבת אחת

למי זה טוב?

בימינו ניתן למצוא חברות רבות המציעות ליסינג פרטי לצרכנים בודדים. חברות אלו נותנות פיתרון למימון רכב ללקוחות אשר אין בידם את ההון הראשוני הדרוש. ליסינג משתלם גם לחברות בשל העלויות הגבוהות הנחוצות לרכישת רכבים ותפעולם. שיטה זו מאפשרת לחברה לרכוש רכב עבור תשלום חודשי קבוע וללא צורך בגיוס הון ראשוני.

ליסינג תפעולי או מימוני?
יש לבחון את היתרונות והחסרונות של כל שיטה לפי צרכי החברה המעוניינת לרכוש את הרכבים. לחברה המעוניינת להחזיק צי רכבים גדול עם הוצאות תפעול רבות עדיף שתפנה לליסינג תפעולי על מנת לחסוך זמן והתעסקות עם הרכבים, לעומת זאת, צרכן בודד או חברה המעוניינים במספר מועט של רכבים האפשרות העדיפה העומדת בפניהם היא ליסינג מימוני בו ההוצאות החודשיות נמוכות יותר.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות