ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

המחלה המדבקת!

שערוריית הזיהום של פולקסוואגן, שבשפה המקצועית נקראת 'פרשת דיזלגייט' ובשפה שאנחנו אימצנו נקראת 'מחלה', מסתבר שהדביקה גם את היצרנית הצרפתית. רנו אספאס פולט כמות זיהום גבוהה פי 25 מהכמות המותרת. רנו: מכחישים את הממצאים.

אמיר שפר, מנהל תוכן Auto1 |26/11/2015 |13:31 צפיות: 2384
seperator
יצרנית הרכב הצרפתית, רנו, ככל הנראה תיכנס למשבר במידה וההאשמות נגדה יוכחו כנכונות. ארגון הגנת הסביבה הגרמני ערך בדיקות לדגם הרנו אספאס ונמצא כי הדגם הזה של רנו, שאינו משווק בישראל, פולט כמות מזהמים הגדולה פי 25 והכמות המותרת. הבשורה הרעה הזו באה על רקע שערוריית פולקסוואגן שמביאה לנו בכל יומיים בשורות רעות נוספות והתפתחויות חדשות אודות דיזלגייט. האם רנו רימתה גם היא בדיווחי פליטת המזהמים של האספאס?? בינתיים, ברנו מכחישים.
רנו אספאס- מואשם
רנו אספאס- מואשם
מחקר שנערך על המנוע המצייד את הרנו אספאס, מעלה כי מנוע ה 1.6 של הדגם, שאמור לעמוד בתקן היורו 6 המחמיר שנכנס לתוקף בתחילת השנה, פולט פי 25 חלקיקי תחמוצת חמקן מהמותר לפי התקן, כל זאת כשהמנוע עובד בטמפרטורות רגילות. הבדיקה מצאה פליטה של 2.06 גרם של החלקיקים לכל קילומטר, כאשר הכמות המותרת עומדת על 0.08.
יועצי הרכב של פורטל אוטו 1 מחכים לך
מלאו את הפרטים ואחד מנציגנו יחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
ברנו, שלא רוצים לקבל את האפקט שקיבלו בפולקסוואגן בעקבות פרשת 'דיזלגייט', מהרו מיד להכחיש את הממצאים. ברנו הגיבו כי האספאס אכן עומד בדרישות התקן ולפיהם הפרוטוקולים ששימשו במחקר אינם תואמים את דרישות התקן. לפיהם, תוצאות המחקר אינן חד משמעיות ודורשות בחינה נוספת. היצרנית הדגישה כי אינה מבינה כיצד הגיעו המסקנות שהתקבלו, כשלדבריהם האספאס עבר גם את הבדיקות הנדרשות לקבלת התקינה של האיחוד וגם עבר בדיקה של ארגון הנהגים הגרמני, שבחן את הדגם החודש אוגוסט האחרון ומצא אותו תקין.
 
מבצעי המחקר היו גוף הלובי להגנת הסביבה, הנקרא DUH. נמצאו כבר בערב טענות של אותו הגוף המדברות על רמות זיהום לא תקינות של רכבים המונעים בדיזל. הפעם הקודם, הגוף האשים את ג'נרל מוטורס על הדגם של האופל זאפירה דיזל שרשמה פליטות מזהמים חריגות. כמובן שג'נרל מוטורס מיד הכחישה את הטענה וגיבתה את תגובתה בעזרת דו"ח של מכון התקנים הגרמני שאומר כי הרכב עומד בדרישות התקינה. 
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
דגם א'
דגם ב'
הגדרות נגישות