ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

אילו סוגי ביטוחי רכב קיימים?

במידה ואתם מקבלים הצעת ביטוח רכב, רצוי לעשות הבדלה בין אחד לשני ואולי אפילו לקבל מחירים לכל אחד בנפרד, משום שמדובר כאן במוצר שניתן להפריד אותו לשלושה חלקים.

מערכת auto1 |06/12/2011 |13:05 צפיות: 12799
seperator

אין חובה לרכוש את כל ביטוחי הרכב, אולם החובה אכן תחול על בעלי רכב מנועי כחוק לבטח את הנוסעים לפחות בביטוח חובה. כל השאר הם בגדר אופציה, אולם המשקל שבו משתמשים בהם המבוטחים הוא לא קטן יותר. בין כולם ניתן להשוות מחירים ואפילו לדרוש להשוות את המחיר של כל אחד מהם בנפרד. חשוב לדעת מה משמעותו של כל אחד מהביטוחים, ואם כדאי אולי אפילו לעשות שילוב של ביטוח חובה עם ביטוח ג' או ביטוח חובה עם מקיף בלבד.

הרכב שלך מוגן
הרכב שלך מוגן

ביטוח חובה – מה הוא נותן?
אמנם החוק משנת 1970 דורש מכל בעל רכב לעשות ביטוח חובה, אולם מאז ועד להיום התרחשו רפורמות שונות בפוליסות לרכב. עיקר מהות השינויים נעוץ בכך ששוק הפוליסות נפתח לתחרות בין חברת ביטוח אחת לשנייה וכעת אפילו בביטוח חובה אשר משיב כספי פיצויים בגין פגיעות גוף ואין בו הרבה "הפתעות" או תוספות ביטוח, אפשר למצוא פערי מחירים בגובה מאות שקלים בין חברות הביטוח.

ביטוח מקיף – למה כדאי להשוות מחירים
הביטוח המקיף מכיל לרוב גם את צד ג', והוא הביטוח היקר יותר מבין שני הסוגים – משום שהוא מעניק פיצויים בגין נזקי רכוש. הפוליסה הסטנדרטית תשיב כספי פיצויים עבור פגיעות בסיסיות ברכב, כמו למשל גניבתו, פגיעה עקב תאונה, נזקים בגין ניסיון פריצה לרכב ועוד. אחד החלקים המהותיים ביותר בביטוח זה הוא דמי ההשתתפות העצמית, ולכן רצוי להתעכב ולשאול את הנציג בעניין השינוי בסעיף זה.

ביטוח צד ג'
ביטוח צד ג' גם הוא קשור לביטוח רכוש, אולם הוא "יקום לתחייה" ברגע שגורם מצד שלישי יפעיל אותו, כלומר לא המבוטח ולא חברת הביטוח, אלא מי שרכושו נפגע כתוצאה מפגיעת רכבו של המבוטח בו.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות