ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

איך לזהות רכב מחברת ליסינג?

רכב אשר היה פעם בחברת השכרה או בחברת ליסינג יפחית מערכו כ – 6% ועד ל – 17% ביחס למכונית פרטית בעלת נתונים זהים. איך להבחין מתי יש לנו עסק מול כזו?

מערכת auto1 |28/11/2011 |13:05 צפיות: 15866
seperator

כאשר רכב היה פעם תחת רישום של חברת השכרה, חברת ההשכרה שהחזיקה ברכב תהיה רשומה כ"חברת השכרה" ותהיה כלולה במניין הידיים אשר הרכב עבר, אולם לא תמיד ניתן להבדיל מתי רכב היה פעם תחת חברת הליסינג – משום ששם הבעלים הקודמים יכול להיות שמו של בעל החברה (ולא "חברת ליסינג") – שם של אדם פרטי ולאו דווקא מפורסם – ולכן גם אם האדם שממנו רוכשים את הרכב היה הבעלים האחרון שלו משום שרכש אותו בתהליך של ליסינג מימוני, הרי הבעלים הראשון היה חברת הליסינג ולכן גם היא תיחשב כ"יד".

כיצד מזהים רכבי ליסינג?
כיצד מזהים רכבי ליסינג?

האם חברת הליסינג נחשבת כ"יד"?
כל עוד הרכב הועבר מידי גורם אחר דרך סוכנות לצורך סחר בלבד ברכב, הרי שזו לא תיחשב כבעלות לרכב. לדוגמה – אם חברת ליסינג מכרה רכב שהיה שייך לחברת השכרה מאז שהוא נקנה והחזיקה בו רק לצורך מכירתו, הרי שזוהי "הפקדת סוחר", כלומר השהות אצל חברת הליסינג לא תיחשב ל"יד" וירשם שלרכב היו 01 בעלים קודמים, אלא אם כן חברת הליסינג רכשה ועשתה שימוש ברכב.

רכב שהיה בבעלות ליסינג – טביעות אצבע ועקיבות ברישיון
משרד הרישוי קבע, כי ברכבים שעלו על הכביש החל משנת – 2008 יציינו ברישיון הרכב כי הוא היה בבעלות חברת ליסינג, כלומר – לא עוד ציון שם בעלי החברה, אלא שיהיה רשום "חכירה לשעבר". כל עוד הנתון הזה קבוע ברישיון, ידוע כי לרכב יש ערך נמוך יותר (ושלא יימכר במחיר גבוה יותר, או שהרוכש העתידי יגיע וידרוש סכום נמוך יותר משום כך).
הכמות כן קובעת
ישנן מאות אלפי מכוניות משפחתיות כיום אשר היו בבעלות חברת ליסינג, ועדיין לא רשום ברישיונן כי הרכב היה ב"חכירה לשעבר", וזאת משום שעלו על הכביש לפני שנת 2008. רצוי לשים לכן לב, וניתן לבדוק זאת גם מול מחשב של משרד התחבורה.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות