ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

כיצד מעבירים בעלות על רכב?

כיצד מעבירים בעלות על רכב? מה חשוב לבדוק לפני שמבצעים את ההעברה? היכן ניתן לבצע את תהליך ההעברה? במה עליכם להצטייד? מדריך קצר להעברת בעלות על הרכב, שיבהיר לכם שלא מדובר רק בהליך טכני.

מערכת פורטל אוטו1 |10/11/2014 |12:26 צפיות: 5108
seperator
העברת בעלות על רכב הוא שלב חשוב וקריטי בתהליך של מכירת או קניית רכב יד שניה, ואתם רוצים לוודא שאתם עושים אותו ושאתם עושים אותו נכון. החשיבות של העברת בעלות נובעת מהאחריות החוקית של כל מה שקורה עם הרכב לאחר ביצוע העסקה. מבחינת החוק, הגורם האחראי על הרכב, על הדו"חות שלו, על תאונות שהוא עובר וכדומה, הוא אותו אדם שרשום כבעלים החוקיים, ולכן חשוב לעשות סדר בדברים ולהעביר את הבעלות לקונה הרכב.
מידע שימושי על העברת בעלות
מידע שימושי על העברת בעלות
בדיקת שיעבודים ועיקולים לרכב
העברת בעלות הוא תהליך פשוט וקצר שיש לבצע אותו בסניף דואר המספק את השירות (לא כל סניפי הדואר מספקים את השירות של העברת בעלות), או במשרד הרישוי הקרוב אליכם. במידה ואתם עושים את העברת הבעלות במשרד הרישוי, תוכלו לקבל במקום גם כל מידע חשוב אודות שיעבודים הקיימים על הרכב, אם קיימים. במידה ואתם עושים את ההעברה בדואר, תצטרכו לשלם תוספת על בדיקת שיעבודים, ואתם בהחלט רוצים לעשות זאת.
הכתבה עזרה לכם? קראו גם את:
 
ביצוע העברת בעלות מול הפקיד
לאחר שווידאתם שהרכב חופשי משיעבודים ושהוא אינו מעוקל לטובת שום גורם, יש להציג בפני הפקיד את תעודות הזהות של המוכר ושל הקונה, וכן את רישיון הרכב. הפקיד במקום עשוי לתת לכם טופס העברת בעלות למילוי, או שהוא יבצע את מילוי הטופס בעצמו, יזין את כל נתוני העסקה במחשב (המחובר לרשות הרישוי), יחתים את שני הצדדים על העברת הבעלות ובסוף התהליך יעניק לכם עותק מהמסמך המעיד כי הבעלות אכן הועברה.
 
העברת אחריות מלאה, כולל הכל
בזה למעשה תם תהליך העברת הבעלות, ומאותו הרגע האחריות על הרכב עוברת במלואה אל קונה הרכב. בהקשר זה חשוב לציין שאם קיימים שעבודים או עיקולים על הרכב, שלא בדקתם מראש, גם האחריות על כך עוברת אליכם, ועל פי החוק יכול הגורם המשעבד או המעקל, לעקל לכם את הרכב, על אף שהוא כבר לא שייך לאדם בעל החוב, אותו אדם שמכר לכם את הרכב.
 
העברת בעלות היא לא רק הליך טכני
בדיוק מהסיבות האלה, חשוב להבין שתהליך העברת הבעלות אינה מסתכמת בהליך הטכני של חתימה מול פקיד, אלא גם בכל הבדיקה המקדימה שעליכם לבצע.
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות