ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

מתי לקנות משאית ומתי לחכור בליסינג?

לא רבים יודעים, אולם גם משאיות ניתן לשכור או לחכור באמצעות החברה המעסיקה. עושים זאת כאשר משתמשים ברכב לתקופה קצרה יחסית לצורך מימוש פרויקט.

מערכת auto1 |15/11/2011 |13:05 צפיות: 12950
seperator

ממש כמו בעסקאות ליסינג לרכבים פרטיים, כך גם אצל משאיות: ניתן לעשות ליסינג תפעולי או מימוני, כשבסופו השוכר או החוכר יכול לרכוש את הרכב במחיר שסוכם מראש. רכישת משאית היא עסק יקר ומורכב: מדובר בכלי רכב שמשמש לעבודה בשטח, פעיל רב שעות היממה בדרך כלל ולכן עלול להישחק. אחזקתה של משאית גם היא עסק יקר: יש לדאוג לתחזוקה שוטפת, וזה אומר להכניס אותה באופן תכוף יותר לטיפולי מוסך, להפעיל איש תחזוקה במיוחד – אולם אחד הדברים שמכריעים את מחיר אחזקת משאית הוא גם הביטוח.

רכישה של משאית, או חכירה שלה?
הצורך הבסיסי של עסקים רבים כרוך בהעמדת צי משאיות פעיל ודינאמי. מדובר אם כן במשאית אחת ומעלה, כשכל אחת עולה מאות אלפי שקלים. לא לכל עסק יש את האשראי להעמדת עסקה שכזו, ולכן תנאים של עסקת ליסינג יכולים להקל על החברה את תזרים המזומנים ולאפשר לה להתחיל לעבוד ב"גלגל ימין".

עסקת ליסינג למשאיות – תחליף לרכישת המשאית
אחת האפשרויות הנוחות יותר לרכישת משאית היא לשלם עליה בשיטתיות באופן חודשי – כלומר בתשלומים קבועים, ללא הוצאות מקריות ובתמיכת השירות של החברה. בעסקאות מסוימות מדובר על שכירה ביחד עם הביטוח (שווה לברר לגבי ביטוח בנפרד), ובמקרים אחרים משלמים נטו רק על השימוש במשאית. כך או כך, חוזה ההשכרה יכלול סעיף שבו מוצע ללקוח לרכוש את הרכב בתום תקופת השכירות.

שיקול דעת בכריתת חוזה לרכישת משאית מול ליסינג
היות והמשאית עדיין נכס של חברת הליסינג עד לתום החוזה ולהשלמת הסכום שנקבע מראש, יש להפעיל שיקול דעת באשר ליכולות הפיננסיות לעמוד בחוזה שדורש עמידה בתשלומים מדי חודש בחודשו. היות ומדובר בכלי לעסק שלא ניתן לוותר עליו, רצוי לברר אילו תשלומים נוחים ניתן להסדיר בעניין.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות