ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

ביטוח לרכב מסחרי

רכב פרטי או מסחרי? זו שאלת השאלות שבעל עסק ישאל את עצמו בבואו לרכוש רכב לארגון. מדובר על שני סדרי גודל שונים לגמרי, גם בביטוח המותאם לרכב מסחרי.

מערכת auto1 |15/11/2011 |13:05 צפיות: 11590
seperator

רכבים מסחריים חוסים תחת המטריה של משאיות, טרקטורים, מזלגות, רכבים לשירות ולהצלה ועוד. רכבים אלו דורשים הכשרה מיוחדת מצד הנהג או המפעיל, וגוררים למרות זאת סיכונים נוספים על אלו של נהגים ברכב פרטי. רכבים מסחריים נחלקים ביניהם לשתי קטגוריות – אלו שמתחת לארבעה טון, ואלו שמתחת לארבעה טון, וכך מחולקת פוליסת הביטוח לרכבים מסחריים. עם זאת, את המחירים בפוליסה הזו עדיין קובעים אותם פרמטרים כפי שנקבעים בביטוח לרכב פרטי ואליהם נוספים תנאי פוליסה אשר נקבעו מראש על ידי אנשי מקצוע.

ביטוח לרכב מסחרי
ביטוח לרכב מסחרי

ביטוח רכבים מסחריים עד 4 טון
הפרמיה שמשרד האוצר קבע עבור רכבים מסחריים עד 4 טון כוללת סעיפים מורכבים אולם אלו הם סעיפים בסיסיים שכלולים "בילד אין" בתוך החוזה. הפרמיה מתייחסת לגיל הנהג, למינו ולהיסטורית התביעות הקודמות שיש לו בשלוש השנים האחרונות, וכן הפרמיה עולה ככל שגיל הרכב עולה.

ביטוח רכבים מעל ל – 4 טון
ביטוח רכב מסחרי מעל ל – 4 טון עולה דרגה אחת מעלה, ואמור להכיל יותר הרחבות וסעיפים אמנם מהביטוח הבסיסי, משום שרמת הסיכון לרכבים אלו עולה, אולם אותן הרחבות הן אופציונאליות ואינן מחויבות על פי חוק. כך, למרות שגדל הסיכוי להצטרך לאותם כיסויים, הביטוח יעלה יקר יותר עם כל תוספת של סעיף, כמו למשל ביטוח על מזגן, על הוצאות גרירה, הוצאות על בלאי (חלפים) וכן הלאה.

ביטוח צד ג' לרכב מסחרי
ככל ביטוח צד ג', הוא בדרך כלל נכלל בתוך הביטוח המקיף, ורצוי לברר מה מקבלים בעבורו בכל הצעת ביטוח. רצוי לבדוק מחירי ביטוח זה תוך כדי דירוג דמי ההשתתפות העצמית. גם הביטוח הזה הוא קריטי, היות וישנו סיכוי גבוה לשימוש בתביעה מסוג זה, ואילו ללא כיסוי זה בעלי הרכב חשוף לתביעות בגין פגיעה ברכוש ולשלם מכיסו.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
אלסקן - הטנדר החדש מבית רנו
טנדר חדש מבית רנו ושמו אלסקן, כןכן אתם קוראים נכון, היצרנית הותיקה עושה צעד נוסף הליגה של הגדולות ומעמידה גם היא טנדר איכותי וחזק המשלב יכולות של ממש לצעד אבזור ואיכות נסיעה
קרא את הכתבה

טויוטה קורולה 2017 במבחן רכב
לקראת שנת 2017 הציגו בטויוטה את המשפחתית הנמכרת ביותר בישראל. האמת שהפעם בחרו בחברה ללכת על המוכר והטוב ובצדק, וכך עם כמה שינויים בפנים הרכב הטויוטה תיתן לכם את מה שאתם אוהבים ועוד קצת.
קרא את הכתבה

נסיעת מבחן בתנאים משתנים ליונדאי i10
יונדאי i10 לא עוצרת בפיתוח ומגיעה להישגים מרשימים למדי במבחני דרך לנסיעה בינעירונית ועירונית ומציגה נסיעה איכותית ורגועה כזו שמזכירה מותגים אירופאים מובילים וותיקים, האם מדובר במהפכה של ממש או בהברקה חד פעמית?
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות