ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

כמה נהגים יש בישראל?

הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה פרסמה לאחרונה נתונים אודות מצבו של שוק הרכב הישראלי, כמה נהגים יש בישראל, כמה מהם נשים, ואיפה יש הכי הרבה נהגי משאיות בישראל?

אלון דותן מנהל תוכן Auto1 |22/05/2014 |13:05 צפיות: 5029
seperator
פעם בשנה מוציאה הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה את נתוני המחקר שלה לגבי תחומים רבים בחברה הישראלית. בימים האחרונים פרסמה הלשכה נתונים חדשים אודות שוק הרכב הישראלי. בין הנתונים ניתן לראות את כמות בעלי רישיון הנהיגה בישראל וגם חתך לפי גילאים אזור מגורים ועוד נתונים מעניינים מאוד אודות שוק הרכב הישראלי. אז איפה בכלל מתחילים? אולי מזה שיש בישראל 3.81 מיליון אנשים בעלי רישיון נהיגה. 
כמה נהגים יש בישראל?
כמה נהגים יש בישראל?
מה אחוז הנשים הנוהגות בישראל
אז כן, ל- 3.81 מיליון אנשים תושבי ישראל יש רישיון נהיגה, נכון לשנת 2013. נתון זה הוא למעשה עלייה של 2.5 אחוזים בכמות האנשים בעלי הרישיון בישראל לעומת שנת 2012. בחלוקה על פי מגדר ניתן ללמוד שרק 43 אחוזים מכלל הנשים בישראל הן בעלות רישיון נהיגה וזאת על אף האחוז היחסי הגובה יותר שלהם באוכלוסייה.
 
כמה נהגי מוניות יש בישראל
כמובן שמבחינת סוגי רישיון הנהיגה, אחוז גבוה ביותר מכלל בעלי הרישיון בישראל הם בעלי רישיון לרכב פרטי עד 3.5 טון ורק ל 12 אחוזים מכלל האוכלוסייה יש רישיון למשאית או לרכב משא כבר יותר. פעם חשבת לעצמכם מהו האחוז היחסי של נהגי המוניות ביחס לאוכלוסייה? אז על פי הנתונים של הלמ"ס ניתן לראות ששלושה אחוזים מכלל בעלי הרישיון בישראל זכאים לשמש כנהגי מונית. 
איפה יש את רוב רוכבי הדו גלגלי?
איפה יש את רוב רוכבי הדו גלגלי?
נתונים חריגים בדרום
חתך המחקר על פי אזור מגורים מראה שבאזור המרכז הצפוף נמצאים יוצר מ 20 אחוזים מכלל רוכבי הדו גלגלי בישראל, מפתיע? לא ממש. עוד עולה מהממצאים של המחקר שבישוב כסייפה שבדרום ל 57 אחוזים מבעלי הרישיון ישנו רשין משאית, זהו נתון גבוה בצורה חריגה מאוד ביחס לממוצע הארצי. 
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
אלסקן - הטנדר החדש מבית רנו
טנדר חדש מבית רנו ושמו אלסקן, כןכן אתם קוראים נכון, היצרנית הותיקה עושה צעד נוסף הליגה של הגדולות ומעמידה גם היא טנדר איכותי וחזק המשלב יכולות של ממש לצעד אבזור ואיכות נסיעה
קרא את הכתבה

טויוטה קורולה 2017 במבחן רכב
לקראת שנת 2017 הציגו בטויוטה את המשפחתית הנמכרת ביותר בישראל. האמת שהפעם בחרו בחברה ללכת על המוכר והטוב ובצדק, וכך עם כמה שינויים בפנים הרכב הטויוטה תיתן לכם את מה שאתם אוהבים ועוד קצת.
קרא את הכתבה

נסיעת מבחן בתנאים משתנים ליונדאי i10
יונדאי i10 לא עוצרת בפיתוח ומגיעה להישגים מרשימים למדי במבחני דרך לנסיעה בינעירונית ועירונית ומציגה נסיעה איכותית ורגועה כזו שמזכירה מותגים אירופאים מובילים וותיקים, האם מדובר במהפכה של ממש או בהברקה חד פעמית?
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות