ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

עלות השימוש ברכב ליסינג

מאחורי השינויים בשיטת המיסוי של רכבי ליסינג הניתנים ממקום העובדה עומד ניסיון להשוות את נטל המיסוי על ציבור העובדים ולהיטיב עם צרכני הרכב הסופיים על חשבון הרווח העודף של חברות הליסינג

מערכת auto1 |03/11/2011 |13:05 צפיות: 12955
seperator

מאז 2007 כאשר משרד האוצר פרסם את התקנות החדשות בנוגע לשימוש ברכב צמוד ממקום העבודה הנקרא גם רכב ליסינג. לפי התקנות החדשות שווי השימוש ברכב ליסינג ממקום העבודה יעלה לרמה שנחשבת הגיונית למגינת ליבם של גורמים רבים במשק בעלי אינטרסים. הסכומים עליהם מדובר תלויים כמובן בקבוצה אליה משתייך הרכב, ונעים מ 1100 שקלים עד ל3800 שקלים, על פי ההצעה המקורית של משרד האוצר.

כמה עולה לנו רכב ליסינג מהעבודה?
כמה עולה לנו רכב ליסינג מהעבודה?

מה זה בעצם אומר?
עובדים המקבלים רכב צמוד ממקום העבודה בשיטת הליסינג תפעולי המשמש למעשה הטבה בתנאי השכר. בתמורה להטבה העובד משלם מסכום הברוטו של משכורתו סכום בגובה שווי השימוש בתמורה לשימוש בכלי הרכב, אולם על פי מטרות התכנית שווי השימוש עתיד לעלות בעשרות אחוזים מה שיוביל תשלום גדול יותר מצד משכורותיהם של מאות אלפי עובדים. הרבה מאוד עובדים מתלבטים האם מדובר עדיין בהטבה משתלמת או שיותר זול ומשתלם כבר להחזיק ברכב פרטי.

מהי מטרת התוכנית?
המטרה שאליה מנסה משרד האוצר להגיע היא השוואת נטל המס הנופל על ציבור העובדים במדינה. לטענתם, חלק ממשכורתם של עובדי המקבלים רכב צמוד ממקום העבודה מגיע בצורה של מתן רכב צמוד, עליה הם למעשה לא משלמים מס. בנוסף לכך ההטבות הרבות שמקבלות חברות הליסינג וכוחם העולה אל מול יבואני הרכב אינה שוות ערך לכוחם הקטן יותר של לקוחות אחרים שגם מעוניינים ליהנות מהטבות אלו.

ניסיון לעשות שינויים שיטיבו עם הצרכנים
הכוונה של האוצר בשינוי גובה המיסים על שימוש ברכבי ליסינג הייתה טובה והתמקדה בתיקון העיוותים הקיימים בשיטת המיסוי המעניקים כוח גדול מאוד לחברות הליסינג, שבתמורה נכשלו או סרבו להעביר את הכוח הגדול גם לצרכנים הסופיים. לאחר השינויים צפויים אנו לראות ירידה משמעותית בנפח היקף הפעילות של חברת הליסינג אלא אם כן יועילו אותן חברות להיטיב משמעותית את תנאי החוזה של לקוחותיהם כמצופה מהם.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות