ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

מיקרו חשמלי בדרך לתל אביב

בשעה טובה שר התחבורה אישר לשווק בארץ את הרכבים המיקרו חשמליים, קואדרוסייקל עם מפרט בטיחות צנוע מאוד. ברוב המדינות בעולם הנהיגה ברכב זה היא ללא רישיון כלל, אצלנו מדובר בניסוי בין שנה.

אלון דותן מנהל תוכן Auto1 |27/03/2014 |13:05 צפיות: 8286
seperator
תוכנית הקואדרוסיקל יוצאת לדרך. מזה שנה שמדברים בארץ על הבאת הרכבים הללו לישראל בכלל ותל אביב בפרט על מנת להתמודד עם מצוקת החניה ופקקי התנועה האדירים בתל אביב. משרד התחבורה אישר שיווק מוגבל של מכוניות אלו בארץ. באירופה בכלל ובצרפת בכלל רכבים אלו תפסו פלח שוק נרחב. מדובר למעשה בכלי תחבורה קטן לשימוש עירוני בלבד המציע תחליף נוח ובטוח לקטנועים. במדינות מסוימות באירופה ניתן לנהוג ברכב זה ללא רישיון כלל.
הגרסה של רנו למכונית הקטנה
הגרסה של רנו למכונית הקטנה
שאלות עתידיות
החלטת משרד התחבורה מעלה מספר שאלות מהותיות, כיצד יוחלט האם הניסוי מוצח? אילו אמות מידה יקבעו לשם כך? מדוע מכוניות המיקרו חייבות להיות חשמליות ואי אפשר למכור את הרכבים המונעים בבנזין. כמו כן, שיעור המס על הרכבים הללו עדיין אינו ידוע ועל כן המחיר הסופי לא ידוע. משרד התחבורה טוען כי הבחירה של מכוניות חשמליות נובעת מהרצון לשמור על אכות הסביבה ומדובר בניסוי בשל העובדה שהרכבים איטיים יותר ועל כן יש לבדוק האם יווצרו עומסי תנועה בערים בשל מהירות הרכבים.
 
מי ימכור את הרכב?
מכוניות אלו ימכרו על ידי יבואני הרכב והנהגים ידרשו לרישיון ורישוי נהיגה של רכב נוסעים רגיל וכמובן ביטוח חובה. רכישת רכב זה בארץ כרוכה בהוצאת סכומי כסף רבים, לא כמו באירופה ועל כן הצלחת הניסוי מוטלת בספק. חשוב לציין כי למרות הדרישות לרישיון מלא וביטוח מכוניות אלו עדיין אינן עומדות בדרישות הבטיחות להן נדרשות מכוניות רגילות. במרבית הרכבים הללו חסרות מערכות עזר בטיחותיות כמו מערכת בקרת יציבות, מערכות שונות לנעילת בלמים ועוד.
 
למי מיועד הרכב
רכבים אלו שישווקו לארץ יוגבלו לנהג ונוסע בלבד, זאת גם במידה וברכבים יהיו מושבים נוספים. כמו כן , תנועת הרכבים תוגבל לערים בלבד, כלומר מי שגר בתל אביב לא יוכל לעבור לבת ים או חולון עם רכבו בכבישים מהירים אלא בכבישים עירוניים בלבד.חשוב לציין כי לרכבים אלו טווחי נסיעה קצרים ומוגבלים, מה שיגביל את את כושר התנועה של הרכב. לסיכום – רק זמן יגיד אם הניסוי יצליח או לא. בכל מקרה, לא מדובר בבשורה משמעותית כיוון שעל מנת לנהוג ברכבים אלו עדיין יהיה צורך בהוצאת ביטוח, רישיון רכב ורישיון נהיגה ועל כן אין איזה חידוש משמעותי בכך.
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות