ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

ליסינג תפעולי ומיסוי

מי שעושה "קאר ספוטינג", יכול למצוא אחוז גבוה של מכוניות ליסינג על הכביש, יחסית לכל המכוניות (פרטיות ומסחריות כאחד). מה מרוויח מזה המעסיק, ומה העובד שוכר את הרכב?

מערכת auto1 |31/10/2011 |13:05 צפיות: 13071
seperator

גם בתחום השכרות רכב הקידמה מסיעה אותנו קדימה אל ארץ האפשרויות המימוניות לרכב. חברות ליסינג מציעות עסקאות של ליסינג תפעולי לציי רכבים (בדרך כלל לארגונים ולחברות) – הסדר שמחליף כיום את הנוהג של אותם ארגונים לרכוש את המכונית לבעלות החברה ולהשאיל אותן לעובדים. העסקה הפכה להיות מעסקת מכר לעסקת אאוטסורסינג, שכוללת לא רק את הרכב עצמו – אלא את כל צרכיו הקשורים אליו: ביטוח רכב, הטסט, הרישוי, הטיפולים התקופתיים, שטיפת הרכב, תיקוני המוסך ושירותים נוספים שהופכים לדובדבן שעל קצפת העסקה.

חישוב מס לליסינג תפעולי לעסקים
חישוב מס לליסינג תפעולי לעסקים

הכרה בהוצאה לעצמאים ולשכירים
עצמאים ושכירים כאחד אשר מנהלים פנקסים לפי השיטה לחשבונאות כפולה הם אלו שיכולים לדרוש ממס הכנסה הכרה בכל ההוצאות הקשורות לליסינג: שכירות שמשולמת מדי חודש בחודשו, כאשר החישוב כולל כ - % 75 מהתקופה הרגילה לפחת, באופן כולל לכל העסקה. אצל מי שאינו מנהל פנקסים על פי שיטה זו, מס הכנסה יכיר בהוצאה כולה 100% לאורך כל תקופת הליסינג. כלומר, אצל מרבית העצמאים העניין מהווה עסק כלכלי גם מול עסקת רכישה של רכב פרטי, עליו עצמאים מקבלים רק
20% מהוצאות המימון.

הטבות במסים לעובד שחוכר רכב מליסינג באמצעות מעסיקו
אחת ההטבות שמתאפשרות לעובדים בחברות- הן רכישת רכב פרטי מסוכנות ליסינג שעובדת בשיתוף עם החברה שבה הוא עובד, או שכירתו ממנה. במקרה הראשון – ליסינג מימוני, מדובר בעסקת רכישה שרק בסיום כל התשלומים העובד הופך לבעלים החוקיים של הרכב, שם התשלום החודשי מהווה את פדיון ההלוואה לרכב והוצאות מימונו אלו כמו גם הפחת מוכרים כהוצאה. במקרה השני – ליסינג תפעולי – הרכב מושכר מחברת הליסינג שהיא הבעלים, אולם גם תשלומים אלו מוכרים לצרכי מס.

ניכויי מע"מ
בשתי העסקאות – מימוני ותפעולי, ניתן לקזז מע"מ במלואו – במידה שמדובר ברכב מסחרי שמשקלו מעל 3.5 טון. לעומת זאת המע"מ לא יקוזז משימוש ברכב ליסינג שמתחת למשקל זה. אותו רכב מסחרי שעונה על ההגדרה יזכה לקיזוז מע"מ גם עבור הוצאות שוטפות ורק על החלק היחסי של השימוש לצרכי העסק. 

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות