ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

פרמטרים משפיעים בביטוח רכב

בקביעת מחיר פוליסת הביטוח יש לקחת בחשבון מספר קריטריונים אשר עלולים להשפיע על קביעת מחיר הביטוח כגון גיל הנהג, ותק נהיגה, סוג הרכב ועוד. נהגים ותיקים יקבלו מחיר נמוך יותר לפוליסת ביטוח הרכב. מדוע?

אורטל כהן מנהל תוכן Auto1 |15/01/2014 |13:05 צפיות: 8905
seperator
כאשר מתקשרים לצד שני בחוזה, על שני הצדדים לסמוך האחד על השני. כך גם בעולם ביטוחי הרכב; ישנו אמון הדדי – הלקוח בחברה המבטחת אותו, והחברה המבטחת עושה עסק עם קהל היעד המבוקש. כמובן, היא תתעדף את אותו קהל יעד פחות או יותר לפי מידת הכדאיות שלה לעשות את העסקים איתו. בביטוח רכב, לגיל ישנה משמעות לא מעטה. משמעות הגיל גדולה, כיון שהגיל הוא פעמים רבות מדד לבגרות נפשית ולהפגנת לנהוג באופן זהיר יותר על הכביש. 

למה נהג ותיק זוכה למחיר נמוך יותר בפוליסה?
נהגים ותיקים זוכים לביטוח במחיר נמוך יותר. "נהגים ותיקים" אלו כל מי שמחזיק ברישיון נהיגה למעלה משנתיים, אולם ככל שהגיל הולך ועולה – או במעברים שבין עשור לעשור, זוכים הנהגים הותיקים להנחות משמעותיות בפוליסות לביטוח רכב. הכול נובע מהסטטיסטיקה, שמראה כי נהגים שאוחזים בהגה יותר זמן פשוט יודעים איך להזהר מתאונות יותר, ופחות תובעים את חברות הביטוח.

נהגים זהירים ישלמו פחות
מחירי הפוליסות לביטוח רכב "צונחים" כשמדובר על נהגים שיש להם עבר ביטוחי נטול תביעות ביטוח. הנהגים הזהירים שמאחוריהם שנים של נהיגה ללא תביעות ביטוח ירוויחו פעמיים; הן משום שהפוליסה לביטוח רכב אינה מתייקרת להם בחלוף השנה, והן משום שהם זוכים לתנאים טובים בפוליסה הנוכחית – וכל זאת במחירים נמוכים. 

לא רק הותק- גם הגיל משנה
בעשורים הבוגרים יותר, הסטטיסטיקה אומרת שיש פחות תאונות דרכים. יתכן שזה נובע מסיבות של נהיגה תבונית יותר, אולם חלק מן הסיבות כורכות גם את העובדה שמצטרפת לתמונה משפחה שנמצאת ברכב – והאחריות על הנהג גבוהה יותר – מה שמשתלב עם מודעות רבה יותר לנושא המנעות מתאונות. בנוסף – הרכב המשודרג כבר חונה בחניונים או באופן שאינו מסכן את התנועה ולכן אינו נפגע. 
מאמרים נוספים אודות פרמטרים להשפעת ביטוח רכב:
סוגי ביטוח רכב,
ביטוח רכב ליסינג
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות