ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

כלים לחישוב עלויות בליסינג

משרד התחבורה מקטלג את הרכבים לפי שווי שימוש, קבוצת שווי השימוש של הרכב נקבעת לפי דרגות שווי. חשוב לדעת את קבוצות הרישוי לצורכי חישוב המס.

אורטל כהן מנהל תוכן Auto1 |01/12/2013 |13:05 צפיות: 11291
seperator
רכב צמוד מהעבודה הוא רכב שמשמש אותנו מעבר לשעות העבודה, כרכב אישי אשר משרת אותנו לנסיעות פרטיות. רשויות המס החליטו בשנים האחרונות להטיל מס על "שווי שימוש" ברכב משום שרכב צמוד מהעבודה הוא בעצם הטבה עם שווי כספי . שווי שימוש ברכב בעצם אמור לבטא את ערך ההטבה במונחי הכנסה . שיטת העבודה היא בעצם לחשב מהי תוספת ההכנסה השקולה לקבלת הרכב הצמוד ולצרף את הסכום הזה לסכום הברוטו במשכורת העובד וכך המס משולם על כלל השכר וכולל את שווי הרכב.
היום קניית רכב מליסינג זה משחק ילדים
היום קניית רכב מליסינג זה משחק ילדים

עד שנת 2010 השיטה הייתה שונה
עד שנת 2010 שוו הרכב נצמד לאחת מתוך שבע קבוצות רישוי ומה שקבע את קבוצת הרישוי הייתה נקבעת לפי תעריף קבוע. בגלל שכל קבוצה הייתה בעלת טווח מסויים, הייתה בעיתיות של פערי מחיר בין רכבים. החל משנת 2010  שווי השימוש נקבע לפי מחיר המכונית החדשה.ישנם שכירים אשר שכרם מחושב לפי הנטו המגיע להם לפי החוזה והרכב הצמוד מעלה להם את הברוטו משמעותית. אותם אנשים שסגרו חוזה עבודה לפי הנטו, נהנים מברוטו מאוד גבוה .

מה מומלץ לצרכי מס?
ישנם בעלי עסקים או חברות אשר מתלבטים בין ליסינג מימוני לבין ליסינג תפעולי לצורכי מס. כידוע לנו, עסקים קטנים מעדיפים לקחת ליסינג מימוני כדי שיוכלו לטפל בעצמם ברכבים ולחסוך עלויות תפעול. אותם עסקים קטנים מכניסים את התשלומים עבור הליסינג להוצאות העסק. אותם עסקים או חברות שבוחרים בליסינג תפעולי מתלבטים אם לקזז את חשבונית שליסינג בתור הוצאה שוטפת או כרכוש קבוע עם פחת והוצאות ריבית.
כמעט כל רכב שתחלמו עליו תוכלו לרכוש אותו בליסינג
כמעט כל רכב שתחלמו עליו תוכלו לרכוש אותו בליסינג

בשורה התחתונה
ישנם הרבה שיקולים שקשה לנו להכנס אליהם משום שהשיקולים רבים ומגוונים ומשתנים ספציפית בין העסקים השונים. הדבר הכי חשוב הוא לעשות בדיקה מקיפה כדי לדעת שאתם הולכים על שיטת הליסינג הנכונה, לאחר מכן יש צורך בסקר שוק נרחב. הבדלי המחירים בין הלקוחות יכולים להגיע לסכומים גדולים מאוד. מערכת אוטו1 יכולה לעזור לכם לקבל את מיטב המבצעים וההטבות, כל שנותר הוא להשאיר את הפרטים שלכם אצלנו באתר כדי לקבל את ההטבות וההצעות הכי חמות בשוק.
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות