ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

התקנת מצלמות בכבישים ובצמתים מסוכנים

סקר חדש של מכון הסקרים גיאוקרטוגרפיה קובע כי רוב מוחץ של הציבור היה רוצה לראות יותר מצלמות ואמצעי אכיפה בכבישים ובצמתים מסוכנים.

אורטל כהן מנהל תוכן Auto1 |27/11/2013 |13:05 צפיות: 10323
seperator
אחוז מאוד קטן (6%) מהנשאלים הביע התנגדות להצבתן של מצלמות אכיפה נוספות בכבישים ובצמתים מסוכנים. 5% לא התנגדו ולא תמכו. לא מעט צמתים או כבישים ספציפים נחשבים מסוכנים במיוחד ומקרי התאונות שם הוא גבוה מאוד . ישנם כמה וכמה קטעי כביש בהם הראות מוגבלת והנהגים שם "מצפצפים" על המהירות המותרת. כנ"ל לגבי צמתים מסוכנות שבהן יש השתלבות מסוכנת או דפוס קבוע של נהגים שעוברים באדום במהירות גבוהה במיוחד.
בעד מצלמות בצמתים?
בעד מצלמות בצמתים?

מצלמות יפתרו את הבעיה?
התשובה לשאלה הזאת שנויה במחלוקת . אנחנו חושבים שבמקום בו נמצאת מצלמה ישנה האטה בתנועה והשמועות על מצלמות חדשות רצות מהר. ברוב המחקרים אכן נקבע שמהירות מופרזת היא לא הגורם העיקרי לגרימת תאונות דרכים, אך יש אזורים מסויימים או צמתים מסויימות שחייבים להפעיל אכיפה מרתיעה כדי להאט את קצת הנסיעה שם . אותם צמתים או כבישים מסוכנים ידועים למשטרת התנועה וכדאי שמישהו יפעל בעניין בהקדם.

מי ירוויח מהמצלמות?
עוד עולה מהסקר של גיאוקרטוגרפיה שרוב הציבור תומך בהעברת הכסף שיכנס מהמצלמות לטובת המאבק בתאונות הדרכים. בכל מקרה , יש להדגיש שמטרת המצלמה היא לא לייצר כסף ולסחוט את ציבור הנהגים. מטרת המצלמות האלה היא להאט את קצת הנסיעה באזורים ספציפים בהם יש צורך בהאטה . לצורך העניין אם יש צומת בה קרו כבר מעל 5 תאונות בגלל רכבים שעברו באדום במהירות גבוהה וכל התאונות היו בגלל אותו כיוון הנסיעה, מצלמת רמזור מהירות תפתור את הבעיה ותרתיע את העבריינים.
חייכו לצד ימין מצלמים. סעו לאט.
חייכו לצד ימין מצלמים. סעו לאט.

שקיפות מלאה
על המצלמות להיות גלויות לעין. יש להציב שילוט אזהרה לפני המצלמה כדי לוודא שאפקט המצלמה הוא האטת התנועה ולא סחיטת כספים מציבור הנהגים. עמותת אור
ירוק מזמינה את הציבור כולו להיות מעורב בתהליך כולו. אור ירוק הציגה נתונים שעלות ההקמה של 60 מצלמות חדשות היא 40 מליון ש"ח והתפעול 21 מליון ש"ח. ההכנסות הצפויות מהמצלמות הן עד כ-80 מליון ש"ח. המון כסף שיוכל להגדיל את תקציב המלחמה בתאונות הדרכים.  מעבר לכסף, ישנם הוכחות מוצקות שבאזורים בהם התקינו מצלמות, מהירות הנסיעה ירדה בכ-9 קמ"ש.
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות