ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

רשיון נהיגה מדורג

ב-1 ביולי 2013 נכנסה לתוקפה התוכנית החדשה אשר תשנה את פני הדברים בעניין הוצאת רשיון נהיגה, מטרת התוכנית היא לצמצם את מעורבותם של נהגים צעירים בתאונות דרכים.

אורטל כהן מנהל תוכן Auto1 |21/11/2013 |13:05 צפיות: 9220
seperator
הרשיון המדורג יהיה האמצעי המרכזי לצמצום מעורבותם של הנהגים הצעירים בתאונות הדרכים. כבר בגיל שש עשרה וחצי , יוכלו הנהגים הצעירים להתחיל ללמוד נהיגה. בגיל 16 ותשעה חודשים אפשר יהיה לגשת למבחן המעשי 'טסט' במקום בגיל 17 בתוכנית הישנה. תלמיד שיעבור את המבחן המעשי יחשב "נהג צעיר חדש" ויקבל היתר נהיגה מוגבל לתקופה של שישה חודשים. בתקופה הראשונית מתחייב הנהג לצבור נסיון עם נהג מנוסה .
הגדרות וחוקים לרישיון נהיגה
הגדרות וחוקים לרישיון נהיגה

הגדרות וחוקים
נהג צעיר חדש הוא נהג שהוציא רשיון וטרם מלאו לו 24 שנים. נהג מנוסה הוא נהג שמלאו לו 24 שנים והוא בעל רשיון נהיגה למשך חמש שנים לפחות, אופציה נוספת היא מורה נהיגה שיכול להחשב כנהג מנוסה. מי שמלאו לו 30 ויש בידו רשיון נהיגה לפחות 3 שנים גם כן יכול לשמש כנהג מנוסה. לעומת זאת, כל מי שהוציא רשיון נהיגה נחשב נהג חדש למשך שנתיים. 

תהליך צבירת הנסיון עם נהג מנוסה
התהליך בנוי סה"כ מ-50 שעות נהיגה לפחות. 20 שעות לפחות בדרך עירונית, 15 שעות נהיגה לפחות בדרך שאינה עירונית + 15 שעות נהיגה בלילה בין השעות 21:00 ל 06:00. תקופת הנסיון מתחלקת לשניים: בשלושת החודשים הראשונים יתבצע תהליך הלמידה גם ביום וגם בלילה ובשלושת החודשים שלאחר מכן, יתבצע התהליך בלילה בלבד. כל נהג שהוציא רשיון וטרם מלאו לו 24 חייב בתהליך. 
התהליך להפוך לנהג מנוסה
התהליך להפוך לנהג מנוסה

איך מסיימים את התהליך?
בתום תקופת הלמידה והרשיון המוגבל, נדרשים הנהג צעיר חדש והנהג המנוסה לחתום על הצהרה אישית כדי לאשר את תקופת הלמידה ואת שעות הלימוד על פי חוק. בהתאם למילוי כל הדרישות, ינפיק משרד התחבורה רשיון קבוע מפלסטיק לנהג צעיר חדש, רשיון הפלסטיק יהיה תקף לשנתיים ובכך יהפוך הנהג ל"נהג חדש" . 
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
אלסקן - הטנדר החדש מבית רנו
טנדר חדש מבית רנו ושמו אלסקן, כןכן אתם קוראים נכון, היצרנית הותיקה עושה צעד נוסף הליגה של הגדולות ומעמידה גם היא טנדר איכותי וחזק המשלב יכולות של ממש לצעד אבזור ואיכות נסיעה
קרא את הכתבה

טויוטה קורולה 2017 במבחן רכב
לקראת שנת 2017 הציגו בטויוטה את המשפחתית הנמכרת ביותר בישראל. האמת שהפעם בחרו בחברה ללכת על המוכר והטוב ובצדק, וכך עם כמה שינויים בפנים הרכב הטויוטה תיתן לכם את מה שאתם אוהבים ועוד קצת.
קרא את הכתבה

נסיעת מבחן בתנאים משתנים ליונדאי i10
יונדאי i10 לא עוצרת בפיתוח ומגיעה להישגים מרשימים למדי במבחני דרך לנסיעה בינעירונית ועירונית ומציגה נסיעה איכותית ורגועה כזו שמזכירה מותגים אירופאים מובילים וותיקים, האם מדובר במהפכה של ממש או בהברקה חד פעמית?
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות