ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

רשיון נהיגה מדורג

ב-1 ביולי 2013 נכנסה לתוקפה התוכנית החדשה אשר תשנה את פני הדברים בעניין הוצאת רשיון נהיגה, מטרת התוכנית היא לצמצם את מעורבותם של נהגים צעירים בתאונות דרכים.

אורטל כהן מנהל תוכן Auto1 |21/11/2013 |13:05 צפיות: 10760
seperator
הרשיון המדורג יהיה האמצעי המרכזי לצמצום מעורבותם של הנהגים הצעירים בתאונות הדרכים. כבר בגיל שש עשרה וחצי , יוכלו הנהגים הצעירים להתחיל ללמוד נהיגה. בגיל 16 ותשעה חודשים אפשר יהיה לגשת למבחן המעשי 'טסט' במקום בגיל 17 בתוכנית הישנה. תלמיד שיעבור את המבחן המעשי יחשב "נהג צעיר חדש" ויקבל היתר נהיגה מוגבל לתקופה של שישה חודשים. בתקופה הראשונית מתחייב הנהג לצבור נסיון עם נהג מנוסה .
הגדרות וחוקים לרישיון נהיגה
הגדרות וחוקים לרישיון נהיגה

הגדרות וחוקים
נהג צעיר חדש הוא נהג שהוציא רשיון וטרם מלאו לו 24 שנים. נהג מנוסה הוא נהג שמלאו לו 24 שנים והוא בעל רשיון נהיגה למשך חמש שנים לפחות, אופציה נוספת היא מורה נהיגה שיכול להחשב כנהג מנוסה. מי שמלאו לו 30 ויש בידו רשיון נהיגה לפחות 3 שנים גם כן יכול לשמש כנהג מנוסה. לעומת זאת, כל מי שהוציא רשיון נהיגה נחשב נהג חדש למשך שנתיים. 

תהליך צבירת הנסיון עם נהג מנוסה
התהליך בנוי סה"כ מ-50 שעות נהיגה לפחות. 20 שעות לפחות בדרך עירונית, 15 שעות נהיגה לפחות בדרך שאינה עירונית + 15 שעות נהיגה בלילה בין השעות 21:00 ל 06:00. תקופת הנסיון מתחלקת לשניים: בשלושת החודשים הראשונים יתבצע תהליך הלמידה גם ביום וגם בלילה ובשלושת החודשים שלאחר מכן, יתבצע התהליך בלילה בלבד. כל נהג שהוציא רשיון וטרם מלאו לו 24 חייב בתהליך. 
התהליך להפוך לנהג מנוסה
התהליך להפוך לנהג מנוסה

איך מסיימים את התהליך?
בתום תקופת הלמידה והרשיון המוגבל, נדרשים הנהג צעיר חדש והנהג המנוסה לחתום על הצהרה אישית כדי לאשר את תקופת הלמידה ואת שעות הלימוד על פי חוק. בהתאם למילוי כל הדרישות, ינפיק משרד התחבורה רשיון קבוע מפלסטיק לנהג צעיר חדש, רשיון הפלסטיק יהיה תקף לשנתיים ובכך יהפוך הנהג ל"נהג חדש" . 
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות