ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

מהו ליסינג תפעולי?

הליסינג התפעולי הוא השיטה שמרבית בעלי העסקים המעניקים הטבות בדמות רכב צמוד לעובדים נוקטים בה.מדובר בשיטה שמעניקה את מרבית ההטבות תוך כדי סידור כספי נוח.

מערכת auto1 |04/10/2011 |13:05 צפיות: 13027
seperator

שיטת הליסינג התפעולי היא למעשה שיטת חכירה כשמדובר בהעברת רכבים רבים לשימוש ארגונים שונים. חברת הליסינג תספק (תחכיר) רכבים חדשים בדרך כלל לארגונים ולעסקים שמעוניינים להעניק רכב כהטבה לעובדיהם. הרכב שנבחר על ידי העובד מתוך ההיצע והמאגר של חברת הליסינג יוחכר לתקופה ידועה מראש, ודמי החכירה ישולמו באופן קבוע וחודשי, מהעובד – ישירות לחברת הליסינג או דרך קיזוז בתלוש המשכורת של הארגון שבאמצעותו  קיבל את הרכב. בתמורה, יקבל רכב לשימוש אישי (לא רק לצורך עבודה), ישלם על השימוש בו ועל שירותים נוספים ועדיין לא יספוג את ירידת הערך שלו.


בעלות על הרכב
לאורך כל תקופת ההחכרה, הבעלות על הרכב תישמר לחברת הליסינג, מהסיבה הפשוטה שלא שולם המחיר המלא של הרכב לבעליו. בעצם, העובד ישלם לא רק על הרכב אלא גם על שירותים כמו ביטוח, סיוע תפעולי – לקיחת הרכב למוסך, לשטיפה, למבחני רישוי ועוד על ידי נציג והחזרתו למקום השוכר, שירותי ביטוח (על הביטוח לרכב זה אחראית חברת ביטוח שעובדת בשיתוף עם חברת הליסינג) ועוד.

תפעולי חלק ותפעולי מלא
ההתקשרות מול הלקוח תעלה את אופי העסקה הרצוי: ליסינג תפעולי מלא או ליסינג תפעולי חלקי. עבור שירות תפעולי מלא, הלקוח ישלם מדי חודש על שירותי אחזקת רכב מלאים, ותועמד לרשותו חבילת שירות מקיפה – תיקון, החלפת צמיג, טיפולים תקופתיים, אחריות על גיר ומצבר, רכב חלופי ורכב גישור, שירות שינוע, גרירה וחילוץ ועוד. החבילה של הליסינג התפעולי החלקי תכלול ביטוח חובה, ביטוח מקיף, אגרת רישוי ותשלום עבור הרכב מדי חודש.

תשלומים נוספים
באם ישנה חריגה בתנאים של חוזה ההשכרה, כמו למשל חריגה מהקילומטראז' שהוסכם מראש, יגבה תשלום נוסף מעם השוכר. היתרון של הליסינג התפעולי במרבית התוכניות הוא שהלקוח יכול לשלם סכום כסף ידוע מראש – ללא הפתעות פיננסיות, כשהוא מקבל סל של שירותים ביחד עם הרכב.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות