ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

סוגי רכבים וקבוצות רכב

כיום, חברות ליסינג, חברות ביטוח, סוכנויות רכבים, חברות וארגונים – כולם מקטלגים את סוגי הרכבים ומכניסים כל רכב לקבוצת האיכות שלו. על פי זה, קובעים את המחירים.

מערכת auto1 |03/10/2011 |13:05 צפיות: 15307
seperator

קבוצות רכבים נקראות גם קבוצות לשווי שימוש ברכב. יצרניות הרכבים קובעות לכל דגם – באיזו קבוצת שווי שימוש יהיה ולכן לכל רכב ישנה הגדרה משלו שעל פיה מתמחרים את שווי ההשכרה שלו (לדוגמה – רכב יוקרה, רכב מסחרי או שטח ורכב פרטי לא ישתייכו לאותה קבוצת רכבים על פי רוב), מתמחרים את שווי הביטוח שלו ועוד. הקבוצות כיום מחולקות לדוגמה לרכבים מדרגה 1, דרגה 3, לרכבים קומפקטיים, למיניוואן ולרכבי שטח (44X).


אחזקת רכב צמוד מטעם העבודה – הטבה
עובד שיש לו מכונית צמודה מטעם מקום העבודה, זכה בהטבה, הרי אינו משתמש בה אך ורק לצרכי נסיעות הלוך וחזור מהבית לעבודה. על – כן בחוק נקבע, כי העובד יאלץ לשלם מס על מכוניתו הצמודה, כשגובה המס יהיה תלוי בגובה מחיר המכונית, כלומר – בקבוצת שווי השימוש שלה שמסווגת את המס לפי רמת הקבוצה של המכונית.

השינוי מינואר 2010
בינואר 2010 נכנס לתוקף השינוי בשווי שימוש לינארי – רציף. הרפורמה הזו טוענת לשווי שימוש שיחושב כאחוז ממחיר המכונית עצמה(האחוז הוא קבוע ועומד על 2.04%), ולא על פי קבוצת המחירים שהוגדרה לרכב מראש. לכן ניתן לומר כי כיום כבר פחות ופחות משתמשים במונח קבוצת שווי מחיר בהקשר המיסוי שלו.

קבוצות רכבים בישראל
בישראל ישנו מבחר סלקטיבי של רכבים (אין מבחר כולל של כל יצרניות הרכב או של כל המותגים הנמכרים), אולם לא משנה איזה סוג רכב מייבאים או שוכרים, הוא ישויך לקבוצת הרכב הרלוונטית, כשבישראל יצרניות הרכב המובילות הן למעשה פורד, רנו, מאזדה, יונדאי ופיאט, כשלכל אחת מהחברות הללו יש דגמים כמעט בכל קבוצת רכב.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות