ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

רשיון לרכב לפני גיל 17

גיל הוצאת הרישיון בישראל צפוי לרדת בקרוב לגיל 16 ותשעה חודשים במקום גיל 17 כפי שקיים היום בשוק כך אישרה ועדת הכלכלה של הכנסת השבוע

אלון דותן מנהל תוכן Auto1 |01/05/2013 |13:05 צפיות: 10992
seperator

פעם בכמה שנים עולה הצעה חדשה לשינוי בגיל רישיון הנהיגה בישראל, כיום הגיל המינימלי הוא 17 ותקופת הליווי של הנהג החדש היא שלושה חודשים. כעת מתפרסם שוועדת הכלכלה של הכנסת אישרה שהגיל המינימלי של הנהגים יהיה 16 ותשעה חודשים ואילו תקופת הליווי תעלה לחצי שנה. אחרי האישור של הצעה זו  ניתן יהיה לצעירים הגדולים מגיל 16 ותשעה חודשים לגשת לטסט  כבר בחודש יולי הקרוב. 

רישיון נהיגה מגיל 16 ותשעה חודשים
רישיון נהיגה מגיל 16 ותשעה חודשים
חצי שנה של נהיגה עם מלווה
הרעיון המרכזי של הקדמת גיל הרישיון הוא ליצור מצב של נהיגה מפוקחת יותר בעלת ליווי גדול של הנהגים הצעירים על ידי אלה שיש להם רישיון נהיגה מספר שנים. באם עבר הצעיר את הטסט הוא יקבל רישיון נהיגה זמני עד לסיום חצי שנה מזמן הוצאתו. במהלך החצי שנה הוא נדרש לבצע נהיגה עם מלווה במשלך של 50 שעות בכל סוגי הכבישים בישראל. 
 
מכסה של 50 שעות נהיגה עם מלווה
במשרד התחבורה מעוניינת למנוע את המצב שבו צעיר מוציא רישיון ולאחר מכן לא נוהג לחלוטין במשך חצי השנה שבה הוא אמור להיות תחת פיקוח נהיגה וליווי. בתום תקופת הליווי על המלווה לאשר בכתב את תקופת הליווי. לאלו שאין ביכולתם קרוב משפחה הוא מכר היכול ללוות אותם בנהיגה יזכו בעזרה מהמדינה כדי שיוכלו להגיע למכסת שעות הנהיגה. 
לא רישיון לקטנוע לבני נוער
לא רישיון לקטנוע לבני נוער
יש קולות שמתנגדים למהלך
לאחר שהסתיים הדיון נשמעו לא מעט קולות נגד ההחלטה, לדעת רבים הגדלתה של תקופת הליווי לחצי שנה לא תשנה בצורה משמעותית את כמות הנהיגות שייבצעו הצעירים וגם אומרים אלה המתנגדים שהאכיפה של 50 שעות הליווי היא לא ישימה. נקודה נוספת היא העובדה שאין ביקורת על מי הוא המלווה, מה קורה שהמלווה הוא עבריין תנועה עם הרשאות רבות. 
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
אלסקן - הטנדר החדש מבית רנו
טנדר חדש מבית רנו ושמו אלסקן, כןכן אתם קוראים נכון, היצרנית הותיקה עושה צעד נוסף הליגה של הגדולות ומעמידה גם היא טנדר איכותי וחזק המשלב יכולות של ממש לצעד אבזור ואיכות נסיעה
קרא את הכתבה

טויוטה קורולה 2017 במבחן רכב
לקראת שנת 2017 הציגו בטויוטה את המשפחתית הנמכרת ביותר בישראל. האמת שהפעם בחרו בחברה ללכת על המוכר והטוב ובצדק, וכך עם כמה שינויים בפנים הרכב הטויוטה תיתן לכם את מה שאתם אוהבים ועוד קצת.
קרא את הכתבה

נסיעת מבחן בתנאים משתנים ליונדאי i10
יונדאי i10 לא עוצרת בפיתוח ומגיעה להישגים מרשימים למדי במבחני דרך לנסיעה בינעירונית ועירונית ומציגה נסיעה איכותית ורגועה כזו שמזכירה מותגים אירופאים מובילים וותיקים, האם מדובר במהפכה של ממש או בהברקה חד פעמית?
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
מחיר משוער450,000

שנות אחריות 2 שנים

מבחני ריסוק 5 כוכבים במבחני ריסוק5 כוכבים במבחני ריסוק5 כוכבים במבחני ריסוק5 כוכבים במבחני ריסוק5 כוכבים במבחני ריסוק

צריכת דלק 13.7 קילומטר לליטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
חיפוש רכב חדש
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הגדרות נגישות