ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

יותר ממחצית התאונות לא באשמת הנהג

כמו בכל שנה חדשה, מסכמת הרשות הלאומית בדרכים את השנה הקודמת בנושא הנהיגה על הכבישים. חלק מהנתונים מפתיעים ומצריכים טיפול מיידי של הגורמים השונים המעורבים בתחום.

אלון דותן מנהל תוכן Auto1 |07/03/2013 |13:05 צפיות: 11696
seperator

מן הסיכומים עולה תמונה שונה ממש שנהוג לחשוב. בשנת 2012 רק ב- 40% מהתאונות הקטלניות היו באשמתו של הנהג. בשאר המקרים הסיבות לתאונה הן מגוונות כמו תאונות באשמת הולכי הרגל (13%) או רוכבי אופניים (3%). ישנם גורמים נוספים כמו תשתיות לקויות או סימונים לא תקינים. גם תנאי מזג אוויר ובעלי חיים אחראים לחלק מתאונות הדרכים. 

תאונות דרכים מורכבות מסיבות שונות
תאונות דרכים מורכבות מסיבות שונות
מעורבות הנהג
מבין תאונות הדרכים שנגרמו באשמת הנהג, ישנן שלוש עבירות תנועה עיקריות שגרמו לכמחצית מתאונות הדרכים הקטלניות: 20% מהתאונות שבאשמתו של הנהג נגרמו בגלל סטייה מהנתיב. אי מתן זכות קדימה להולכי הרגל מהווה 15% מסך התאונות הקטלניות ואי ציות לרמזור אחראי לכ- 14% מסך תאונות הדרכים הקטלניות מסך כל התאונות שנקבע כי אשמתו של הנהג היא הגורם לתאונה.
 
מהירות מופרזת פחות קטלנית
ב- 10% מהתאונות שנגרמו באשמת הנהג נקבע כי מהירות מופרזת היא הגורם לתאונה. מתוך אלה, רק ב-4% מהמקרים מדובר בתאונות קטלניות. בנוגע למהירות מופרזת נעשית חלוקה לשתי קטגוריות. קטגוריה אחת מדברת על מהירות מופרזת ביחס למהירות המותרת על פי החוק. הקטגוריה השנייה מדברת על מהירות שנקבעה כמופרזת ביחד לתנאי השטח וביחס לנסיבות המקרה.
סעו כחוק והיזהרו מתאונות
סעו כחוק והיזהרו מתאונות
אז מה גורם לתאונות?
למרות שניתן לראות פילוחים לגבי הגורמים לתאונות הדרכים, למעשה רוב המומחים מסכימים כי לתאונת דרכים אחראי מספר סיבות ולא ניתן לבודד סיבה אחת. באופן כללי מחלקים את הסיבות לתאונה לשלושה סוגים: הגורם האנושי, גורם תשתית וליקויים בכלי הרכב. מחקרים קודמים מראים כי ב- 75% עד 90% מהתאונות מדגישים את אחריותו של הנהג לתאונה למרות שלא ניתן לקבוע כי זה היה הגורם היחיד או העיקרי לתאונה. כיום ישנם מומחים שעושים הבנה בין טעות אנוש לבין גורם אנושי כך שטעות אנוש לא בהכרח תהיה הגורם לתאונה.
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות