ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

זכויות המבוטח בביטוח רכב

לבעלי רכבים וגם למי ששוכר רכב ישנו ביטוח רכב שנעשה בעבורו. לא כולם מודעים לעומק לזכויות שלהם בנושא, מה שדווקא היה יכול להקל על המבוטח בזמן שהוא תובע את הביטוח או מתקן את הרכב.

מערכת auto1 |26/09/2011 |13:05 צפיות: 12871
seperator

 

ישנם בוודאי לא מעט מושגים שדורשים עבודת חקר קטנה בכל מה שנוגע לביטוח רכב. חלק מהמושגים מדברים על הזכות לבחור את השמאי ומתי חובה להשתמש בשמאי הבית בלבד, מהו מוסך הסדר ואיך הוא יכול להקל כלכלית על המבוטחים. מה שלא תמיד מספרים בקשר לכך הן האותיות הקטנות המתחבאות מאחורי המושגים הכלליים הללו. באופן כללי, שמאי רכב הוא מי שמעריך את ירידת הערך של הרכב ואת שוויו. בדרך כלל משתמשים בשירותיו לאחר שהרכב עבר שינוי מסוים – לחיוב או לשלילה. 

השמאי של חברת הביטוח
חברות ביטוח לרכב מעסיקות שמאים מטעמן, על מנת שיעריכו בדו"ח שיוגש להם את מידת הנזק שנגרם לרכב או את השינוי שנעשה בו. כמובן, ישנו ניגוד אינטרסים בין האינטרס של המבוטח לזה של החברה; חברת הביטוח תהיה מעוניינת להעניק פיצויים בסך מינימום עלויות, ואולי אפילו תפתור את העניין באופן זול שיאלץ את המבוטח להגיע שוב למוסך עקב חלף משומש שהותקן כפתרון זמני ועבר זמנו.

השמאים החיצוניים לחברות הביטוח
למבוטח יש אפשרות לבחור שמאי מטעמו – שמאי חיצוני לחברה מתוך רשימה שסיפקה חברת הביטוח רכב. ההליך כאן הוא מעט שונה, משום שחברת הביטוח אמורה לקבל או לא את אותה חוות דעת, ואז מועברים כספי הפיצויים למבוטח בהתאם (יכול להיות שיועבר רק חלק יחסי לפי שיקול דעת של חברת הביטוח). על אותו דו"ח ניתן לפתוח בהליכי ערעור שונים – לכן זה עוד לא סוף פסוק ואם מערערים – אין לקבל את הפסיקה.

מוסך הסדר
מוסכי ההסדר הם אותם מוסכים שחברת הביטוח מפנה אליהם מבוטחים מטעמה, המבוטחים מקבלים הנחה משמעותית בסכום ההשתתפות העצמית בתמורה לטיפול באותו מוסך. לא תמיד העסק נמצא משתלם, ופעמים רבות המבוטח יעדיף לשלם מעט יותר כסף ולטפל במוסך שאותו הוא מכיר ומעריך.  
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות