ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

רכב היברידי – העתיד ברכבים חיסכוניים

העליה במחירי הדלק מהווה שיקול עיקרי במעבר לרכב היברידי, שאמנם עולה בממוצע יותר אך בטווח הארוך משתלם כלכלית. רכבים היברידים מקדימים את זמנם במובנים רבים אך גם עונים על צרכים מידיים בחסכון בדלק ובהפחתת הפליטה של חומרים מזהמים לאוויר.

מערכת Auto1 |13/02/2013 |13:05 צפיות: 11902
seperator

הטכנולוגיה של המכוניות ההיברידיות עושה שילוב מתקדם של מנוע רגיל ומנוע חשמל ומאפשרת הקלה בפליטת הגזים הרעילים והוזלה בהוצאות הכלכליות הקשורות בעלויות הדלק. השימוש ברכבים היברידים הופך לפופולארי בשנים האחרונות בעקבות המיתון הכלכלי שהעולם חווה, בגלל היתרון של הרכבים ההיברידים בחסכון גדול בדלק. ההתפתחות המואצת של הטכנולוגיה מצביעה על כך שבשנים הקרובות היעילות של מנועי הרכב ישתפרו ויהיה ניתן להגדיל את כוח הסוס של הרכבים מה שיעזור במעבר לשימוש מופחת בדלק ושפר את רמת החיים העירונית. 

רכב היברידי- מנצח את חברות הדלק
רכב היברידי- מנצח את חברות הדלק
הטכנולוגיה ההיברידית
רכבים היברידים מבוססים על שילוב בין מנוע רגיל לחשמלי ומפחיתים כמחצית משימוש הדלק המאפיין רכבים רגילים. דרגת החסכון תלויה במכונית ההיברידית, מכיוון שמכוניות אלו מתוכננות למספר דרגות חסכון שונות שמתבססות על חסכון באנרגיית חימום הבלמים וניתוב לאנרגיה חשמלית. הטכנולוגיה מתבססת על העקרון בו המנוע הופך אנרגיה חשמלית לכוח, רק עושה זאת הפוך ומייצרת אנרגיה מהאטת המכונית. רכב חשמלי כחלופה לרכבי בנזין מאפשרת הוזלת עלויות וההתפתחות הטכנולוגית המואצת מצהירה שבעתיד הקרוב ניתן יהיה להגדיל את כח המנוע תוך כדי חסכון באנרגיה.
רכב היברידי לעולם ירוק יותר
רכב היברידי לעולם ירוק יותר
השפעה על איכות הסביבה
נושא איכות הסביבה הפך בשנים האחרונות לחלק מדיון מרכזי שהגיע לחשיפה תקשורתית, בעקבות התחממות כדור הארץ ואסונות טבע רבים שפקדו את העולם באזורים שונים. ברכב היברידי, איכות הסביבה נשמרת ויש פחות זיהום אוויר מהגזים הרעילים שנפלטים מהרכב. המכוניות ההיברידיות מקצצות באופן ניכר בשימוש בדלק ומהוות פתרון חלקי אך יעיל לבעיית הזיהום העירוני. מעבר לשימוש ברכבים היברידיים שעובדים חלקית על חשמל, מאפשר חסכון בדלק ושיפור התנאים הסביבתיים.
 
יתרונות מול חסרונות
מחזור אנרגיה וחסכון בהוצאות הדלק לרכב הם רק חלק מהיתרונות שקיימים ברכבים היברידיים, אך קיימים גם חסרונות והרכב ההיברידי אמנם יעיל למרחבים עירוניים אך ייתכן והמהירות מוגבלת בהשוואה לרכבים שעובדים על בנזין. כמו כן, העלות של רכב היברידי גבוהה יותר משמעותית (אם כי משתלמת בטווח הארוך). היתרונות לעומת זאת גבוהים, כי השימוש בהטענת אנרגיה חשמלית מאפשרת לרכב לחסוך גם בהוצאות מיזוג אוויר, הגה כוח, משאבת שמן והמאווררים ברכב, שדורשים גם הם אנרגיה שברוב הרכבים מקורה בדלק. 
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות